نماينده آستارا: تعدادي از متخلفان مسكن مهر اين شهرستان دستگير شدند

آستارا - ايرنا - نماينده مردم آستارا و سخنگوي كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي گفت: با همكاري سربازان گمنام امام زمان (عج) تعدادي از كلاهبرداران و متخلفان مسكن مهر اين شهرستان دستگير شدند و اهالي، رسيدگي قاطع به تخلفات صورت گرفته در اين طرح را خواستارند.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، ولي داداشي عصر دوشنبه در بازديد اعضاي كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي از طرح هاي عمراني آستارا افزود: مسكن مهر آستارا 900 واحد است اما يكهزار و 400 نفر مشتري دارد و برخي از واحدها با كلاهبرداري هاي مسئولان شركت هاي تعاوني، به سه يا چهار نفر فروخته شده است.
وي اضافه كرد: ميزان هزينه هاي حيف و ميل شده در اين طرح، 60 ميليارد ريال است و دستگيري همه كلاهبرداران آن در دستور كار قرار دارد.
وي اظهار كرد: تكميل همه واحدهاي مسكن مهر آستارا نيازمند 80 ميليارد ريال اعتبار است و اميدواريم با حمايت دولت و اختصاص اعتبار لازم، شاهد تكميل و واگذاري آنها باشيم.
داداشي با اشاره به تخلفات زيست محيطي صورت گرفته در تالاب استيل آستارا، بيان كرد: روند حذف و برداشت جاده وسط تالاب با جديت ادامه دارد اما از متقاضيان سرمايه گذاري در طرح گردشگري اين تالاب، با رعايت چارچوب قانون و ملاحظات زيست محيطي حمايت خواهد شد.
او با بيان اينكه طغيان رودخانه مرزي آستارا چاي در هنگام بارش، تهديدي براي روستاهاي مرزي آستاراست، تصريح كرد: بستر اين رودخانه بعد از رايزني هاي بين المللي و اخذ مجوزهاي لازم، لايروبي خواهد شد و ساخت ديواره مناسب براي آن بايد در دستور كار باشد.
نماينده مردم آستارا در مجلس شوراي اسلامي گفت: منطقه ويژه اقتصادي آستارا بهترين ظرفيت براي سرمايه گذاري بخش خصوصي است اما بايد زمينه فعاليت آنها فراهم شود تا رغبت سرمايه گذاري داشته باشند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار دهنده: بابايي
7105 / 7124 /6030