11 پروانه بهره برداري در بخش صنعت دليجان صادر شد

خمين - ايرنا - رئيس صنعت، معدن و تجارت دليجان گفت: 11 پروانه بهره برداري صنعتي در نيمه نخست امسال در اين شهرستان صادر شد.

مجيد طالبي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: براي اين واحدهاي صنعتي 690 ميليارد ريال سرمايه گذاري شده كه زمينه اشتغال 144 نفر را در اين شهرستان فراهم كرده است.
وي اظهاركرد: 79 طرح صنعتي نيمه تمام در دليجان وجود دارد كه داراي پيشرفت فيزيكي 10 تا 90 درصد است و با بهره برداري از اين طرح ها 2 هزار و 500 شغل ايجاد مي شود.
رئيس صنعت، معدن و تجارت دليجان گفت: در حال حاضر 337 واحد توليدي با هشت هزار و 180 ميليارد ريال سرمايه گذاري در اين شهرستان فعال است.
طالبي با اشاره به رتبه سوم سرمايه گذاري دليجان در بخش صنعتي استان مركزي افزود: پنج درصد از مجموع سرمايه گذاري صنعتي استان مركزي متعلق به دليجان است و هشت هزار و 385 نفر در صنايع اين شهرستان مشغول به كارند.
وي گفت: موقعيت جغرافيايي ويژه دليجان و فراهم بودن زيرساخت هاي صنعتي شرايط سرمايه گذاري در اين شهرستان را متمايز كرده است.
طالبي افزود: مجتمع توليدي الياف پلي استر دليجان در خاورميانه در زمره بزرگترين مجموعه هاي توليدي است به طوري كه صادرات 20 درصد از الياف پلي استر كشور در اين شهرستان انجام مي شود.
رئيس صنعت، معدن و تجارت دليجان در خصوص توانمندي اين شهرستان در توليد عايق رطوبتي گفت: واحدهاي توليد عايق رطوبتي دليجان بيش از 70 درصد محصول عايق رطوبتي كشور را توليد مي كنند.
شهرستان دليجان از توابع استان مركزي با 50 هزار نفر جمعيت در مسير شاهراه اصلي استان هاي جنوبي و شرقي با استان هاي شمالي و مركز قرار دارد و تنها خوشه صنعتي كشور در توليد عايق رطوبتي و قطب توليد الياف پلي استر كشوراست.
7277/6013/ خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حيدري

سرخط اخبار استان‌ها