استاندار هرمزگان: امام سجاد(ع) اسطوره صبر و استقامت است

بندرعباس- ايرنا - استاندار هرمزگان گفت: امام سجاد (ع) اسطوره صبر و استقامت است و كارگزاران نظام اسلامي نيز در صبر و شكيبايي در مقابل ناگواري ها و سختي ها را از ايشان بياموزند.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي روز دوشنبه در هفتمين كنگره بين المللي امام سجاد(ع) در سالن اجتماعات شركت گاز بندرعباس افزود: رفتار و شيوه ائمه اطهار (س) سراسر نور و رحمت و انسان سازي بوده و اگر در طول زندگي بتوانيم اعمال، رفتار و انديشه هايمان را با اين بزرگوران تطبيق دهيم، در مسير درست قرار گرفته ايم.
وي بيان داشت: قيام عاشورا درس شهادت، آزادگي و از خودگذشتگي است و در دوران دفاع مقدس، اتصال به اين منبع عظيم توانست جوانان ما را آماده شهادت و ايثار كند.
استاندار هرمزگان اظهار كرد: نظام جمهوري اسلامي ايران براي بي نيازي از دشمن و بيگانگان، بايد در جهاد علمي و كسب دانش و فناوري تلاش كنند و در اين راستا راه سعادت را بيابد.
همتي گفت: معارف ائمه اطهار گنجي است كه براي رسيدن به آن نياز به راهنما و نقشه راه دارد كه بايد عالمان ديني و نخبگان سياسي اين راه را به ما نشان دهند.
وي برگزاري كنگره امام سجاد(ع) به ميزبان هرمزگان را افتخاري بزرگ دانست واظهار اميدواري كرد به عنوان مديران و كارگزاران نظام بتوانيم در اين مسير اقدام هاي ارزشمندي برداريم.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان نيز گفت: اگر به صحيفه سجاديه عمقي نگاه شود، زندگي همه افراد جامعه را متحول مي كند.
عليرضا درويش نژاد افزود: اگر معتقديم كه بن بست فكري و فرهنگي در نظام اسلامي وجود ندارد و مباني اعتقادي اسلام تاريخ مصرف ندارد، به بركت وجودي ائمه اطهار (س) بوده است.
وي بيان داشت: صحيفه سجاديه و رساله حقوق به گونه اي تبيين شده كه هم نخبگان و هم عامه مردم به راحتي آن را درك كنند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان: هدف برگزاري كنگره بين المللي امام سجاد(ع) در هرمزگان نيز اينست كه امروز صحيفه سجاديه را به همگان معرفي شود و در زندگي روزمره مردم جاري شود.
هفتمين كنگره بين المللي امام سجاد(ع) امروز دوشنبه با حضور انديشمندان، علما و پژوهشگران داخلي و خارجي برگزار شد.
در اين كنگره يك روزه شيخ صاحب محمد حسين رازي متفكر شيعي از كشور عراق، شيخ ايمن الرفاهي عالم اهل سنت از كشور لبنان و ژورژيك آبراهاميان (ابراهيمي) مترجم صحيفه سجاديه و رساله حقوق از كشور ارمنستان به عنوان ميهمانان خارجي و هم چنين آيت الله حسيني بوشهري از اعضاي مجلس خبرگان به عنوان سخنران ويژه حضور داشتند.
برنامه هاي بخش بين المللي كنگره هفتم، از 12 محرم در 15 كشور از قاره هاي مختلف جهان از جمله آمريكا، انگلستان ، آرژانتين، اسپانيا ، بلژيك و ميانمار آغاز و تا 25 محرم ادامه دارد.
كنگره بين المللي امام سجاد(ع) هر ساله (از سال 89) در سالروز شهادت امام چهارم، در 25 محرم از سوي دبيرخانه كانون هاي مساجدهرمزگان و با حمايت دفتر نماينده ولي فقيه در استان و استانداري هرمزگان، ستاد عالي كانون هاي مساجد كشور و ساير نهادهاي فرهنگي و با حضور انديشمندان داخلي و خارجي در بندرعباس برگزار مي‌ شود.
امسال هفتمين سال برگزاري كنگره بين المللي امام سجاد(ع) است و از سال 89 تاكنون، يكهزار مقاله و 120 كتاب درباره صحيفه سجاديه توليد، چاپ و منتشر شده است و بيش از يكهزار سخنراني علمي شكل گرفته و 12 استان كشور و 15 كشور در سطح جهان در برگزاري كنگره مشاركت دارند.
7195/ 6048
خبرنگار: رقيه غلامي زاده **انتشار : خليل تنيده

* آگاهي از آخرين اخبار استان در كانال تلگرام ايرنا هرمزگان
* لينك جستجو كانال: irnabandarabas@
*ايميل: irna.hormozgan@yahoo.com