نماینده ولی فقیه در ارتش: تنها ارتش معنویت محور می تواند كمر دشمن را بشكند

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد: تنها ارتش معنویت محور می تواند در مقابله و رویایی با دشمن كمر آن را بشكند.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی روز دوشنبه همزمان با 24 مهر سالروز تشكیل سازمان عقیدتی سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در آیین گرامیداشت این روز با شكوه در جمع دانشجویان دوره 28 دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس آجا) این مطلب را عنوان كرد.
نماینده ولی فقیه در ارتش توضیح داد: آنچه كه امروز ما در كشور می بینیم ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر دو قسم قابل تقسیم بندی است، یك قسم از آن تاییدی است یعنی از قبل بوده و امام آنها را تایید كرده است مثل ارتش جمهوری اسلامی ایران، آنهایی كه به دنبال انحلال ارتش بودند، امام در مقابل آنان ایستاد و از ارتش دفاع كرد و ارتش را تایید كرد، بنابراین ارتش جزو ساختار های تاییدی نظام است.
محمد حسنی اضافه كرد: اما امام یك سری ساختارهای تاسیسی هم دارند، یعنی این ها قبلا وجود نداشته اما با فرمان حضرت امام آنان تاسیس شده اند كه سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران یكی از آنها است، یعنی این تاسیس از خلاقیت های امام امت است.

ادامه خبر /// نماینده ولی فقیه در ارتش: تنها ارتش معنویت محور می تواند كمر دشمن را بشكند

وی در ادامه اظهار داشت: در سال های اول پیروزی انقلاب اسلامی، زمزمه این شد كه نظر امام بر این است كه در ارتش سازمانی تاسیس و پیدا شود كه بر امور فرهنگی، عقیدتی و سیاسی را مدیریت كند، بعضی از آقایان و فرماندهان آنروز در مشاوره ها به این نتیجه رسیده بودند كه شاید پیدایش یك چنین نهادی مزاحم كار آنان شود، به همین علت امیر ظهیر نژاد را به عنوان نماینده خودشان خدمت حضرت امام فرستادند و به ایشان به امام عرض كردند كه فرماندهان عالی رتبه نظرشان این است كه اگر می شود این نهاد در ارتش تشكیل نشود كه امام فرمودند: آقای ظهیر نژاد من ارتش بدون عقیدتی سیاسی نمی خواهم؛ كه آقای ظهیرنژاد هم عنوان كرده بودند كه آقا من سربازم و از همین جا كه برگردم عقیدتی سیاسی در ارتش تشكیل خواهد شد.
محمد حسنی افزود: با بازگشت امیر ظهیرنژاد ایشان به سایر فرماندهان عالی رتبه ارتش گفتند كه امر امام خمینی(ره) بر تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است.
وی یادآور شد: اكنون ما در 36 سالگی این نهاد كارنامه بسیار مثبتی را از كاركرد این سازمان را شاهد هستیم كه در واقع كارنامه امام راحل و نتیجه فكر آسمانی ایشان است.
نماینده ولی فقیه در ارتش تصریح كرد: امروز خوشبختانه فكر بلند امیر سرلشكر موسوی فرمانده كل ارتش خیلی فراتر از آن چیزی است كه فكر می شد و فرمانده كل ارتش در عرصه های عقیدتی هم از ما جلوتر است و ما خیلی باید در سازمان عقیدتی سیاسی بدویم تا بتوانیم فاصله خود را در پیگیری مسائل دینی و معنوی با سرلشكر موسوی كم تر كنیم.
وی در پایان گفت: ما اگر امروز در شرایطی قرار گرفته ایم كه كل فرماندهان ارتش باور كرده اند كه عقیدتی سیاسی عصای دست آنان است و می شود به آن تكیه كرد، این مطلب حاصل كاركرد درست روسای سابق سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است.
سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران 24 مهرماه سال 58 به فرمان حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در این نیرو تشكیل شد.
اجتمام(1)**7029** 1569**تنظیم: فرهاد شرف پور **انتشار: علی حبیبی
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej