پایان امسال، آخرین فرصت برای تعویض كارت های شناسایی ملی

شیراز- ایرنا – مدیركل ثبت احوال استان فارس گفت: كارت های شناسایی ملی قدیمی تنها تا پایان امسال اعتبار دارند و از این رو، دارندگان این كارت ها باید برای دریافت كارت ملی هوشمند اقدام كنند.

علیرضا انصاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنا بر ابلاغ هیات وزیران و اعلام سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور، از ابتدای سال 97 كارت های ملی قدیمی در هیچ یك از ارگان ها، بانك ها و اداره هایی كه نیازمند دریافت كارت شناسایی معتبر هستند، اعتبار نخواهد داشت.
وی ادامه داد: از دارندگان كارت های ملی قدیمی كه در زمان تقاضا سن آنها به 15 سال تمام می رسد دعوت می شود برای پیشگیری از ازدحام مراجعه كنندگان در ماه های پایانی سال از هم اكنون برای تعویض كارت ملی خود اقدام كنند.
انصاری اضافه كرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه كارت ملی هوشمند به آدرس www.ncr.ir در جریان تمام مراحل و روند تقاضای تعویض كارت ملی قرار گرفته و از طریق همان سامانه اقدام به ثبت نام كنند.
مدیر كل ثبت احوال استان فارس جمعیت این استان را چهار میلیون و 900 هزار نفری فارس عنوان كرد و گفت: كارت ملی هوشمند برای افراد بالای 15 سال صادر می شود.
وی ادامه داد: تاكنون كارت ملی هوشمند یك میلیون و 915 هزار و 916 نفر از مردم استان فارس صادر شده و برای حدود یك میلیون و 800 هزار نفر نیز باید صادر شود.
انصاری بیان كرد: با توجه به فراهم بودن امكانات و شرایط در استان، امكان مراجعه روزانه 10 هزار نفر برای ثبت تقاضای دریافت كارت ملی هوشمند فراهم است و پس از ثبت تقاضا ظرف مدت 2 تا سه هفته نیز كارت ملی متقاضی صادر می شود.
6122 / 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی