تحويل بحري مصدوم به اداره حفاظت محيط زيست آستارا

آستارا - ايرنا - رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا گفت: يك پرنده بحري مصدوم توسط يك شهروند دوستدار طبيعت براي مداوا به اين اداره تحويل داده شد.

محمد رضا روشني روز يكشنبه با اعلام اين خبر به خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين پرنده كه به علت برخورد با موانع فيزيكي از ناحيه پا آسيب ديده و در محدوده شهر آستارا كشف شده بود، در مركز اورژانس پناهگاه حيات وحش لوندويل اين شهرستان نگهداري مي شود و بعد از بهبودي به طبيعت باز گردانده خواهد شد.
وي بيان كرد: امسال بيش از 10 قطعه پرنده مصدوم، توسط دوستداران طبيعت براي تيمار به اداره حفاظت محيط زيست آستارا تحويل داده شده است.
وي با تقدير از دوستداران محيط زيست و ماموران يگان حفاظت محيط‌ زيست آستارا، افزود: اورژانس پناهگاه حيات وحش لوندويل اين شهرستان با يك دامپزشك و 2 هميار تجربي فعال است و انواع پرندگان نظير پليكان، قو،شكاري، حواصيل، اگرت، باكلان بزرگ، مرغابي سرسبز، خوتكا و جغد در آن تحت درمان قرار مي گيرند.
روشني ادامه داد: شهروندان و دوستداران محيط زيست در صورت مشاهده پرنده مصدوم و زمين گير، آن را به واحدهاي محيط باني يا اداره حفاظت محيط زيست آستارا تحويل دهند.
بحري پرنده اي شكاري از خانواده شاهين با جثه متوسط و شبيه شاهين معمولي است و دم بلندتري دارد و در غرب آسيا و شمال آفريقا زندگي مي كند؛ در ايران نيز يافت مي شود و مناطق نيمه بياباني، صخره ها و تپه هاي باز و خشك زيستگاه بحري است.
شهرستان آستارا با گونه هاي قابل توجه پرندگان در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار دهنده: بابايي
7105 / 7124 /6030