فرماندار: آستارا ظرفيت برگزاري نمايشگاه هاي بين المللي را دارد

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: اين شهرستان از ظرفيت هاي لازم براي برگزاري نمايشگاه هاي بين المللي در موضوعات صنعتي، معدني و تجاري برخوردار است و بايد از اين فرصت به خوبي استفاده شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري آستارا به ايرنا، يونس رنجكش روز يكشنبه در ديدار با فرهاد دلقپوش رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گيلان در فرمانداري آستارا افزود: آستارا شهرستاني با ظرفيت هاي بسيار و موقعيت خاص جغرافيايي است و مرزي بودن آن، فرصت خوبي براي معرفي توانمندي هاي استان گيلان باشد.
وي اضافه كرد: با توجه به شناخت دقيق رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت از جايگاه و موقعيت آستارا، بايد با مديريت صحيح ظرفيت هاي اين شهرستان، گام هاي بلندي براي توسعه آن برداريم.
وي اظهار كرد: آستارا به لحاظ دارا بودن زيرساخت‌هاي مناسب، در برگزاري نمايشگاه هاي منطقه اي و بين المللي مي تواند فرصت‌هاي جديدي را براي كسب و كار و توانمندي هاي حوزه‌هاي صنعتي و تجاري ايجاد كند.

** امام جمعه آستارا: تامين زيرساخت هاي اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاه ها ضروري است
بر اساس گزارش ديگري از خبرنگار ايرنا در آستارا حجت الاسلام كاظم حافظ نيا در آئين آغاز سال تحصيلي دانشجويان پيام نور اين شهرستان گفت: مهم ترين دغدغه جوانان بعد از فارغ التحصيلي اشتغال است و بايد دولت نسبت به فراهم كردن بسترهاي آن همت كند.
وي افزود: دين اسلام براي يادگيري علم، محدويتي قرار نداده و كسب علم و رسيدن به قله هاي برتر در دنياي امروز ضروري است.
وي خطاب به دانشجويان ورودي جديد افزود: وارد مرحله جديدي براي كسب علم و دانش شده ايد و بايد پشتكار داشته باشيد.
علي آصفي رئيس دانشگاه پيام نور آستارا نيز در اين آئين، اختياري بودن حضور دانشجو در كلاس هاي دروس نظري، شهريه مناسب نسبت به ساير دانشگاه ها، امكان تحصيل براي شاغلان، ارائه مدرك معتبر از وزارت علوم، امكان معرفي ميهمان دائم و موقت در شهر مورد نظر و امكان تحصيل همزمان در 2 رشته تحصيلي را از ويژگي هاي دانشگاه پيام نور عنوان كرد.
دانشگاه پيام نور آستارا در چهار طبقه و زميني به مساحت 14 هزار و 320 متر مربع هفت عضو هيات علمي، بيش از 100 استاد و 14نيروي انساني دارد و بيش از يك هزار دانشجو در 13 رشته كارشناسي و يك رشته كارشناسي ارشد آن تحصيل مي‌كنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشاردهنده: كبيري
7105 / 7124/2007