رتبه علمي دانشگاه محقق اردبيلي ارتقا يافت

اردبيل - ايرنا - رئيس دانشگاه محقق اردبيلي گفت: رتبه علمي اين دانشگاه در سال هاي اخير افزايش يافته و رتبه 21 را در رشد علمي و توليد مقاله در بين 60 دانشگاه زير مجموعه وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري را كسب كرده است.

گودرز صادقي روز يكشنبه در آئين استقبال از دانشجويان ورودي 96 افزود: دانشگاه محقق اردبيلي در مسير ارتقا و رشد قرار دارد و بايد با هم و در كنار هم اين مسير را ادامه داده و رشد علمي دانشگاه را شتاب دهيم.
وي با اشاره به جايگاه دانشگاه محقق اردبيلي ادامه داد: عليرغم اينكه منطقه و استان، منطقه محرومي محسوب مي شود اما دانشگاه محقق اردبيلي در بين دانشگاه هاي كشور در رده متوسط به بالا قرار دارد.
رئيس دانشگاه محقق اردبيلي اظهار كرد: اين دانشگاه در زمينه صعود دانشجويان به المپياد در بين 11 دانشگاه شمالغرب كشور رتبه دوم را كسب كرده است.
صادقي افزود: 2 نفر از اعضاي هيات علمي دانشگاه محقق اردبيلي در زمره دانشمندان يك درصد برتر دنيا قرار گرفته اند كه نشان از جايگاه علمي اساتيد اين دانشگاه است.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي دانشگاه محقق اردبيلي، حجت الاسلام عبدالله حسني رئيس دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان اردبيل نيز در اين آئين گفت: همه ما مديون شهداي هشت سال دفاع مقدس، شهداي مدافع حرم و ولايت هستيم.
وي افزود: ما بهترين نيروهاي خود را در راه دفاع از نظام و انقلاب و حرم از دست داديم تا امروز يك نفر از داعشي ها هم جرات ورود به كشور را نداشته باشد.
مسوول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه محقق اردبيلي با بيان اينكه همه ما مديون درايت و تدبير مقام معظم رهبري هستيم، اظهار كرد: مقام معظم رهبري تمام وجود خويش را براي امنيت كشور به كار گرفته است بنابراين بايد ما هم در قبال مقام معظم رهبري اداي دين كنيم.
وي افزود: دانشجويان بايد از همين الان آينده و مسيرشان را انتخاب كنند و اين مسير بايد ادامه دهنده راه انقلاب اسلامي و مسير الهي باشد.
دانشگاه محقق اردبيلي در سال 1357 با نام آموزشكده كشاورزي و با پذيرش 38 دانشجو در رشته كشاورزي عمومي فعاليت آموزشي خود را آغاز كرد و در حال حاضر در 201 رشته تحصيلي در مقاطع كارداني، كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري در حدود 11 هزار دانشجو دارد كه در 11 دانشكده مشغول تحصيل هستند.
خبرنگار: گيتي طالبي ** انتشار دهنده: سيفعلي موسي زاده
6018/6016