پايان مسابقات پرس سينه باشگاه هاي گيلان در آستارا

آستارا - ايرنا - مسابقات پرس سينه و تك ليفت باشگاه هاي گيلان با معرفي تيم هاي برتر در شهرستان آستارا خاتمه يافت.

به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس هيأت بدنسازي و پرورش اندام شهرستان آستارا عصر شنبه در آئين اختتاميه مسابقات پرس سينه قهرماني باشگاه هاي گيلان جام استاد غلامرضا كيانفر در سالن انقلاب آستارا گفت: در اين مسابقات 140 ورزشكار در قالب 20 تيم از شهرهاي رشت، آستارا، انزلي، رودبنه، ماسال، رضوانشهر، خمام، كپورچال، لوندويل، پره سر و يك تيم از شهر نمين استان اردبيل به رقابت پرداختند.
ساسان كريم پوريان با اشاره به اينكه ورزشكاران در 17 وزن و در سه رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به رقابت پرداختند، افزود: در رشته بدنسازي در رده سني نوجوانان، هلال احمر آستارا، منتخب لوندويل و هيات بدنسازي انزلي در جايگاه هاي اول تا سوم ايستادند و در رده سني جوانان اين رشته ميثم ماسال، عقاب آستارا و طوفان لوندويل مقام هاي اول تا سوم را كسب كردند و در رده سني بزرگسالان اين رشته منتخب لوندويل، عقاب آستارا و كوير نمين رتبه هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
كريم پوريان با تقدير از همكاري اداره ورزش و جوانان آستارا و هيات بدنسازي استان گيلان اضافه كرد: در رشته تك ليفت رده سني نوجوانان تيم هاي كوير نمين، عقاب آستارا و هلال احمر آستارا به ترتيب در جايگاه هاي اول تا سوم ايستادند و در رده سني جوانان اين رشته هلال احمر آستارا، كوير نمين و آرشاي آستارا رتبه هاي اول تا سوم را كسب كردند و در رده سني بزرگسالان اين رشته منتخب لوندويل، عقاب آستارا و كوير نمين مقام هاي اول تا سوم را از آن خود كردند.
وي با اشاره به اينكه قضاوت اين مسابقات بر عهده 15 داور ملي بود، اظهار كرد: شهرستان آستارا ظرفيت بالايي در رشته بدنسازي و پرورش اندام دارد و تاكنون ورزشكاراني نظير استاد غلامرضا كيانفر در سطوح ملي و بين المللي افتخارات زيادي را براي اين شهرستان كسب كرده اند.
كريم پوريان رشته پرورش اندام را جزو رشته هاي پر هزينه دانست و افزود: ورزشكاراني كه در اين رشته به صورت حرفه اي كار مي كنند، بايد از سوي فدراسيون و هيات استان حمايت شوند تا انگيزه قهرماني در آنها ايجاد شود.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و سه هزار و 500 ورزشكار در اين شهرستان سازماندهي شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشاردهنده: كبيري
7105 / 7124/2007