تاكيد علما و روحانيان شيعه و سني غرب گيلان بر حفظ وحدت مسلمانان

آستارا - ايرنا - در همايش علما، روحانيان و شخصيت هاي تاثيرگذار شيعه و سني شهرستان هاي تالش، رضوانشهر و آستارا در فرمانداري تالش، بر لزوم حفظ همگرايي و اتحاد مسلمانان در برابر توطئه هاي استكبار جهاني تاكيد شد.

به گزارش عصر شنبه خبرنگار ايرنا حجت الاسلام احمد واعظي رئيس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در اين همايش گفت: با وجود اينكه اوضاع منطقه متشنج است، كشور ما از نظر امنيت و ثبات ملي در سطح بالايي قرار دارد.
وي افزود: ريشه بسياري از اين مناقشات و جنگ هاي داخلي، جهل مقدس در جوامع است و اين تفكر يا جهل مقدس از سال هاي اوليه ظهور اسلام خود را نشان داد و جريان خوارج و برخوردها با حضرت علي(ع) و صف آرايي مقابل امام حسين (ع) و كشتار و خرابي امروز در برخي كشورها نيز از نشانه هاي آن است.
واعظي ادامه داد: اين تفكر علاوه بر اين همه كشتار و برادر كشي، لطمات و ضربات جبران ناپذيري به دين اسلام زده و تلاش مي كند اسلام را به عنوان ديني با منطق كور، خشونت بار و همراه با خونريزي معرفي كند اما فطرت بشر در هر دين و مسلكي با ريختن خون انسان ها مخالف است.
او افزود: بيشترين اقدامات تبليغي عليه اسلام را جريانات تكفيري انجام مي دهند و ما علما، استادان و آگاهان جامعه موظف به آگاهي بخشي درست به جامعه هستيم.
رئيس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم گفت: عقل، دين و ولي امر مسلمانان همواره بر وحدت و انسجام مسلمانان تاكيد داشته و دارند و پيشرفت هاي موجود به واسطه وحدت به دست آمده است.
حجت الاسلام جمال ياري مديركل تبليعات گيلان نيز در اين همايش بر لزوم نقش آفريني موثر علماي شيعه و سني در تحكيم اتحاد مسلمانان در استان تاكيد كرد.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان قرار دارد و 17 درصد جمعيت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشكيل مي دهند.
خبرنگار: سيد جلال سيد محمدي ** انتشاردهنده: كبيري
7106 / 7124/2007