۲۲ مهر ۱۳۹۶،‏ ۸:۴۰
کد خبر: 82694907
۰ نفر

پكن - ايرنا - خبرگزاري يونهاپ كره جنوبي اعلام كرد كه آمريكا پس از به پرواز دراوردن بمب افكن هاي راهبردي خود بر فراز سواحل نزديك به كره شمالي ، تصيم گرفته است تا اين بمب افكن ها را به كره جنوبي اعزام كند.

به گزارش ايرنا به نقل از اين خبرگزاري اين بمب افكن ها قرار است در نمايشگاه هوايي كره جنوبي در كنار هواپيماهاي پيشرفته و جنگنده هاي ديگر به نمايش گذاشته شود.
آمريكا از بمب افكن هاي راهبردي كه توان اتمي دارد و از پايگاه آندرسون در گوام اعزام مي شود براي زورآزمايي در برابر كره شمالي و به عنوان ابزاري براي فشار نظامي بر اين كشور بهره مي گيرد.
گزارش خبرگزاري كره شمالي نيز حاكي است كه آمريكا با وجود اينكه 28 هزار و 500 نيروي نظامي در شبه جزيره كره دارد ، از تسليحات راهبردي و بمب افكن هاي خود براي ايجاد تنش استفاده مي كند.
نمايشگاه هوايي در پايتخت كره جنوبي از 17 تا 22 اكتبر برگزار مي شود و نزديك به 200 نفر از نيروهاي كارشناس و متخصص از آمريكا نيز به آن اعزام مي شوند.
آمريكا و كره جنوبي قصد دارند از اين فرصت براي نشان دادن توان نظامي هوايي خود در برابر تهديدهاي كره شمالي بهره بگيرند.
هواپيماهاي جنگي اف 22 ، بمب افكن هاي بي 1 بي و بسياري از هواپيماهاي پيشرفته نظامي آمريكا از جمله هواپيماهاي ترابري سي 130 اين كشور در اين نمايشگاه به معرض نمايش قرار داده مي شوند.
اين در شرايطي است كه روزنامه هرالد از كره جنوبي گزارش كرده است كه كره جنوبي به دنبال خريد 40 فروند هواپيماي جنگي اف 35 از آمريكاست.
پيش بيني مي شود كه اين معامله تسليحاتي ميان دو كشور بزودي نهايي شده و ارسال هواپيماها از سال 2019 ميلادي به كره جنوبي شروع شود.
نمايشگاه هوايي كره جنوبي موسوم به آدكس با حضور 400 شركت دفاعي از 33 كشور جهان برگزار مي شود.
آساق**231**1663**انتشار دهنده: خسرو حسيني

سرخط اخبار جهان