بانوی قایقران كرمانشاهی به فینال مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا راه یافت

كرمانشاه- ایرنا- رئیس هیات قایقرانی استان كرمانشاه از راه یابی دختر قایقران كرمانشاهی به فینال رقابت های روئینگ قهرمانی جوانان آسیا كه به میزبانی سنگاپور در جریان است، خبر داد.

محمد سهراب بیگ روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: هانیه بیداد قایقران كرمانشاهی تیم ملی روئینگ جوانان ایران است كه صبح امروز (21 مهر) توانست به مرحله فینال صعود كند.
وی یادآوری كرد: این قایقران كرمانشاهی در مرحله نیمه نهایی روئینگ تك نفره بانوان توانست با كسب عنوان دوم راهی مرحله فینال شود تا برای كسب مدال تلاش كند.
سهراب بیگ افزود: در این بخش قایقرانان چین تایپه و ازبكستان نیز به ترتیب مقام های اول و سوم را كسب كردند تا به همراه بیداد شانس های كسب مدال باشند.
رئیس هیات قایقرانی كرمانشاه یادآور شد: هانیه بیداد در مرحله مقدماتی توانست با پشت سرگذاشتن تمامی رقبا به عنوان نفر نخست راهی مرحله نیمه نهایی شود.
وی ادامه داد: مرحله فینال مسابقات روئینگ تك نفره فردا (22 مهر) برگزار می شود و امیدوارم بانوی قایقران كرمانشاهی حاضر در این مرحله بتواند با مدال و دست پر میدان رقابت را ترك كند.
رقابت های قهرمانی روئینگ جوانان آسیا از 19 تا 22 مهر در كشور سنگاپور برگزار می شود و تیم ملی روئینگ جوانان ایران با 13 ورزشكار (7 آقا و 6 خانم) به همراه چهار مربی عازم رقابت های قهرمانی آسیا شده است.
هانیه بیداد دختر قایقران كرمانشاهی پیش از اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا در گفتگویی كه با ایرنا داشت عنوان كرده بود كه برای كسب مدال به این رقابت ها خواهد رفت.
وی اظهار كرد: شرایط مسابقات از آن جایی كه حكم انتخابی المپیك جوانان را نیز دارد بسیار سخت خواهد بود و رقبا با نهایت توان و آمادگی شركت خواهند كرد.
ملی پوش روئینگ ایران در عین حال از قایقرانان چین تایپه، اندونزی، ژاپن و ازبكستان به عنوان اصلی ترین رقبای خود در مسابقات قهرمانی آسیا یاد كرد.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان كرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و كانال تلگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

سرخط اخبار استان‌ها