سركنسول ایران در دبی: از طرح های دانش بنیان جوانان مستعد كشور حمایت می كنیم

تهران - ایرنا - سركنسول جمهوری اسلامی ایران در دبی در مراسمی كه با حضور رئیس و معاونین امور جوانان و بانوان اتاق های بازرگانی، صنایع و معادن و كشاورزی اصفهان و تهران و رؤسای برخی از بانك های خصوصی و بیش از یكصد نفر از مدیران شركتهای برتر در استان اصفهان و بازرگانان و سرمایه گذاران ایرانی مقیم امارات در محل باشگاه ایران در دبی برگزار شد، گفت: این سركنسولی آمادگی دارد از طرح های دانش بنیان جوانان مستعد كشور حمایت كند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، «علیرضا بهرامی» طی سخنانی ضمن تمجید از فعالیت ها و دستاوردهای شركتهای ایرانی حاضر در نمایشگاه جیتكس بین المللی كه توانسته توجه عده كثیری از شركت كنندگان خارجی نمایشگاه و بازدیدكنندگان را به خود جلب كند، تصریح كرد: سركنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی در چارچوب دیپلماسی اقتصادی كشور و اهداف تعریف شده، آمادگی كامل دارد با حمایت از سرمایه گذاران و بازرگانان ایرانی مقیم امارات، طرح های دانش بنیان جوانان مستعد كشور را مهیا سازد و با اجرای آنها ارزش افزوده آن را معطوف به داخل كشور كند كه به سهم خود می تواند نقش به سزایی در اشتغال زایی داشته باشد.
از سوی دیگر محمد مكی برگزار كننده اصلی این نمایشگاه به عنوان میهمان افتخاری در این مراسم شركت و در سخنانی از استعداد و نبوغ جوانان ایرانی تمجید و ابراز امیدواری كرد كه در آینده نزدیك به ایران سفر و از نزدیك با زیرساخت های علمی و دانشگاهی و پژوهشی جمهوری اسلامی ایران آشنا شود.
در این مراسم همچنین عبدالوهاب سهل آبادی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از همت جوانان ایرانی كه با اتكا به دانش و توانمندی های خود موفقیت های چشمگیری در عرصه استارت آپ های متنوع به دست آورده اند، تقدیر كرد و نتیجه اعتماد به جوانان را راهیابی یك شركت دانش بنیان اصفهانی به جمع پنجاه شركت برتر در ارزیابی داوران نمایشگاه جیتكس برشمرد.
علاوه بر حضور این شركت اصفهانی، دو شركت دانش بنیان دیگر از تهران نیز موفق به راهیابی به جمع شركتهای برتر این نمایشگاه شدند.
هفته فناوری دبی (جیتكس) شناخته شده ترین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سراسر خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا است كه همه ساله از هشتم تا 12 اكتبر (16 تا 20 مهرماه) در این شهر برگزار می شود.
این رویداد هر سال، برترین تولیدكنندگان فن آوری جهان و منطقه و بیشترین تعداد مدیران ارشد كمپانی های مختلف و متخصصان این صنعت را گرد هم می آورد. نمایشگاه هفته فناوری دبی همچنین اقدام به شناسایی تازه ترین تحولات جهانی در صنعت فن آوری اطلاعات و ارایه آنها در بخش رویدادهای جدید و یا برنامه های كنفرانس می كند.
نمایشگاه جیتكس امارات فرصتی برای توسعه كسب و كار، شناسایی و ملاقات نزدیك با تامین كنندگان، خرید و سفارش، اخذ نمایندگی محصولات و همچنین یافتن فرصت های جدید كسب و كار است.
شبس**9363* 1574 ** خبرنگار: محمد تدو ** انتشار دهنده: محسن تهوری