تشكيلات خودگردان فلسطين سه هزار نيروي پليس در غزه مستقر مي كند

تهران- ايرنا- بر اساس توافق به عمل آمده ميان جنبش فتح و حماس، قرار است به زودي سه هزار نيروي پليس تشكيلات خودگردان فلسطين قرار است در نوار غزه در امتداد مرزهاي رژيم صهيونيستي و مصر مستقر شوند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از رام الله، يك مقام مسئول در مذاكرات وحدت جنبش فتح و حماس كه خواست نامش فاش نشود، دراين باره گفت: در پايان مذاكرات انجام شده ميان جنبش هاي فتح و حماس، مقرر شد تا به منظور حفظ امنيت غير نظاميان ساكن نوارغزه، تعداد سه هزار نيروي پليس تشكيلات خودگردان فلسطين در نوار غزه مستقر شوند.
درهمين ارتباط، قرار است محمود عباس رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين تا يك ماه ديگر راهي غزه شود. در 10 سال گذشته اين براي نخستين بار است كه ابومازن راهي اين منطقه مي شود.
جنش حماس و فتح شامگاه سه شنبه در بيانيه اي مشترك پس از دور نخست گفت و گوي هاي آشتي ملي در مصر، مذاكرات را سازنده عنوان كردند.
در بيانيه مشترك حماس و فتح آمده است: در پاسخ به خواست ملت فلسطين براي تحقق وحدت ملي و پايان انشقاق ها، دو جنبش حماس و فتح نخستين دور از گفت و گوي ملي را با نظارت مصر در قاهره برگزار كردند.
فتح و حماس در بيانيه مشترك خود هدف از اين مذاكرات را بر طرف كردن رنج هاي مردم فلسطين و كاهش مشكلات معيشتي مردم در نوار غزه عنوان كردند.
پيشتر حسام بدران از رهبران جنبش حماس تأكيد كرده بود كه ملت فلسطين ضامن حقيقي اجراي اين آشتي هستند؛ و ما از فلسطيني ها به ويژه نخبگان، نيروهاي فعال و گروه هاي ملي انتظار داريم كه نقش عملي خود را در اين آشتي ايفا كنند.
اروپام**9041** 1064
مترجم: منوچهر جعفري ** انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده