كشف 70هزار ليتر سوخت قاچاق توسط درياباني در جنگل هاي حراي ميناب

بندرعباس-ايرنا- فرمانده درياباني هرمزگان از كشف 70هزار ليتر سوخت قاچاق در جنگل هاي حراي ميناب و دستگيري قاچاقچيان سوخت خبر داد.

سرهنگ علي اصغر خرم روي روز چهارشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا افزود: قاچاقچيان، محموله ياد شده را در يك فروند شناور جاسازي كرده و شناور نيز در جنگل هاي دريايي حرا پنهان شده بود.
وي ادامه داد: با كار اطلاعاتي دقيق، ماموران درياباني موفق شدند، پيش از خروج شناور از مخفيگاه، محل آن را شناسايي كنند.
فرمانده درياباني اضافه كرد: اين شناور و سوخت قاچاق آن در يك درگيري مسلحانه با قاچاقچيان كشف و توقيف شد و هفت نفر در اين عمليات دستگير شدند.
سرهنگ خرم روي با اشاره به جريمه سنگين قاچاقچيان به ازاي هر ليتر سوخت كشف شده از آنان اظهار داشت:به طور معمول قاچاقچيان هنگام روبرو شدن با ماموران درياباني سعي مي كنند سوخت قاچاق را پيش از دستگيري در دريا خالي كنند تا جريمه كمتري بپردازند.
فرمانده درياباني خاطرنشان كرد: ماموران درياباني در عمليات اخير از اصل غافلگيري استفاده كردند و پيش از آن كه قاچاقچيان 70هزار ليتر گازوييل را به دريا بريزند و لطمه جبران ناپذير به محيط زيست دريايي وارد كنند، قاچاقچيان را دستگير و محموله را كشف و ضبط كردند.
اطراف خور تياب از حدودسه كيلومتري بندر تياب ميناب، درختان حرا به چشم مي‌خورد و طول خورتياب ۷ مايل دريايي (حدود 13كيلومتر)است .
درختان حرا، در قسمت‌هاي كم‌عمق خور خوران كنار و روي تپه‌هاي جزيره مانندي كه هنگام پايين رفتن آب دريا از آب بيرون مي‌مانند قرار گرفته‌است. جنگل هاي حرا هنگام بالا آمدن آب دريا، در آب‌هاي خليج فارس به حالت شناور مي‌ماند و با فروكش كردن آب دريا به مدت ۶ تا ۷ ساعت مانند جنگل‌هاي مناطق خشك نمايان مي‌شوند.
2094
خبرنگار و انتشاردهنده: هومن محمدكرمي

سرخط اخبار استان‌ها