۱۹ مهر ۱۳۹۶،‏ ۹:۱۲
کد خبر: 82692129
۰ نفر
بیمه شدگان وبازنشستگان فریب سودجویان را نخورند

تهران - ایرنا - سازمان تامین اجتماعی اعلام كرد، این سازمان برای اجرای طرح حذف دفترچه های درمانی در سراسر كشور هیچگونه وجهی از بیمه شدگان و مستمری بگیران دریافت نمی كند، بیمه شدگان فریب افراد سودجو را نخورند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه سازمان تامین اجتماعی، در روزهای اخیر عده ای با ادعای ارتباط با سازمان تأمین اجتماعی و به بهانه ارائه كارت هوشمند درمان، از بیمه شدگان و بازنشستگان تقاضای وجه كرده اند، در حالی كه این سازمان از بیمه شدگان و بازنشستگان برای پروژه حذف دفترچه های كاغذی هیچ هزینه ای دریافت نمی كند.
براساس این گزارش، در پی تماس تلفنی عده ای سودجو با بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در قالب شركت های درمانی برای ارائه كارت هوشمند سلامت در ازای دریافت وجه، سازمان تامین اجتماعی اعلام می دارد؛ هیچ گونه تماسی از سوی این سازمان با بیمه شدگان و بازنشستگان برای دریافت وجه انجام نمی شود و بیمه شدگان فریب سوء استفاده كنندگان را نخورند.
سازمان تامین اجتماعی اعلام كرد، در این خصوص به اطلاع بیمه شدگان و بازنشستگان تامین اجتماعی می رساند، هر طرح و برنامه جدیدی در این خصوص از طریق رسانه های جمعی به اطلاع عموم می رسد و بیمه شدگان و بازنشستگان، اخبار سازمان تامین اجتماعی را فقط از پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.tamin.ir ، مركز ارتباطات مردمی این سازمان با شماره تماس ١٤٢٠، و یا رسانه ها رسمی و نشریات كثیرالانتشار پیگیری كنند.
به گزارش ایرنا، طرح حذف دفترچه های درمانی تامین اجتماعی از حدود دو سال پیش در كشور آغاز شده است و اكنون در تمامی بیمارستان های ملكی این سازمان طرح در حال اجرا است و بیمه شدگان و مستمری بگیران بدون در دست داشتن دفترچه درمانی و فقط با ارائه شماره ملی می توانند از خدمات رایگان بهره مند شوند.
سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد كه 18 نوع خدمت به آنها ارائه می دهد.
اجتمام ** 7268 ** 1418
تنظیم: مهناز بیرانوند ** ناشر: مریم برزآبادی
*برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej