معاون وزير راه: بخشودگي جرائم رانندگي جايز نيست

تهران- ايرنا- معاون وزير راه و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با بيان اينكه بايد در پرداخت جرائم رانندگي به تبصره توجه كنيم و بخشودگي نداشته باشيم، گفت: اگر جريمه را پرداخت نكردند بعد از 4 ماه ابطال گواهينامه و توقيف پلاك در دستور كار باشد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از پايگاه خبري پليس، 'داود كشاورزيان' در مراسم افتتاح 35 مركز مانيتورينگ در سطح استان‌هاي كشور و سامانه‌هاي هوشمند ثبت تخلف در مركز كنترل ترافيك راهور ناجا، اظهارداشت: اگر بعد از دو ماه، فرد متخلف جريمه را پرداخت نكند، جريمه دو برابر مي‌شود؛ اگر بعد از 4 ماه جريمه را پرداخت نكند پليس تذكر مي‌دهد و به دادگاه معرفي مي‌شود و اگر بعد از يك ماه، بعد از تذكر جريمه پرداخت نشود گواهينامه ابطال و خودرو توقيف مي‌شود كه من پيشنهاد مي‌كنم اين بند قانوني را اجرا كنيد.
معاون وزير راه با اشاره به تلفات جاده‌اي در دنيا، گفت: آمار تلفات جاده‌اي در دنيا بالغ بر يك ميليون و 250 هزار نفر است و كشور ما در سال گذشته در جاده‌هاي درون و برون‌شهري 16 هزار نفر تلفات داشته است؛ يك درصد جمعيت جهان را داريم و 1.25 درصد تلفات جاده‌اي را در دنيا به خود اختصاص داده‌ايم.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي تصريح كرد: وضعيت كشور ما به گونه‌اي است كه كاهش تلفات، كار بسيار سختي است؛ هرچند طي چند سال اخير كاهش داشته‌ايم اما در 6 ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه تنها حدود يك درصد كاهش داشته‌ايم.
وي با اشاره به هماهنگي خوب دستگاه‌ها، گفت: استفاده از تكنولوژي روز و دوربين‌هاي ثبت تخلف به پليس كمك مي‌كند كه كنترل و نظارت بيشتري در جاده‌ها داشته باشد.
كشاورزيان درباره نقاط حادثه‌خيز گفت: 3 هزار نقطه در اين خصوص نامزد شده بود كه بعد از انجام محاسبات تعداد 1500 نقطه به عنوان نقاط پر حادثه شناسايي شدند كه براي رفع آنها به اعتباري حدود يك ميليارد تومان نياز است؛ در كوتاه مدت با اطلاع‌رساني و هشدار كه هزينه كمي دارد اين نقاط حادثه‌خيز را آشكارسازي كرده‌ايم اما متأسفانه در سال گذشته در راستاي اعتبارات در تنگنا بوده‌ايم و اعتبار لازم به ما تخصيص داده نشد.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي درباره مبلغ جريمه تخلفات كه به سازمان راهداري تخصيص مي‌يابد، گفت: طبق قانون پيش‌بيني شده كه 60 درصد تخلفات در اختيار سازمان راهداري قرار مي‌گيرد كه متاسفانه در 2 سال گذشته عليرغم تصويب اين اعتبار در بودجه فقط 30 درصد به دليل تنگناي اعتباري دولت به سازمان راهداري اختصاص يافت.
اجتمام9105**1193**1021
تنظيم:معصومه نيكنام**انتشار: حسين نوروزيان

*آگاهي از آخرين اخبار اجتماعي و حوادث ايران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعي ايرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

سرخط اخبار جامعه