يك  سنقر مصدوم پس از مداوا در آستارا به  طبيعت بازگردانده شد

آستارا - ايرنا - رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا گفت: يك پرنده سنقر مصدوم پس از مداوا در مركز اورژانس پناهگاه حيات وحش لوندويل اين شهرستان، به آغوش طبيعت بازگردانده شد.

محمد رضا روشني روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: اين پرنده دچار مصدوميت از ناحيه بال توسط يكي از دوستداران محيط زيست مشاهده و به اداره حفاظت محيط زيست تحويل داده شده بود و براي حصول بهبودي به مدت يك هفته تحت مداوا قرار گرفت.
وي از شهروندان و دوستداران محيط زيست خواست در صورت مشاهده هرگونه پرنده مصدوم و زمين گير شده، آن را به واحدهاي محيط باني يا اداره حفاظت محيط زيست شهرستان آستارا تحويل دهند.
وي اظهار كرد: اين يازدهمين پرنده اي است كه امسال توسط مركز اورژانس پناهگاه حيات وحش لوندويل آستارا تيمار مي شود.
روشني بيان كرد: اين مركز درماني با يك نفر دامپزشك و دو نفر هميار تجربي در حال ارائه خدمات است و در طول سال پرندگاني نظير پليكان، قو، پرندگان شكاري، حواصيل، اگرت، باكلان بزرگ، مرغابي سرسبز، خوتكا و جغد در اين مركز مورد درمان قرار مي گيرند.
سُنقُر يا سُنقار پرنده اي شكاري، روز پرواز و از خانواده عقاب است و به هنگام شكار در ارتفاع پايين و بر فراز زمين هاي باز پرواز و از پستانداران كوچك، خزندگان و يا پرندگان تغذيه مي كند و آشيانه خود را روي زمين يا درون نيزارها مي سازد.
شهرستان آستارا در منتهي اليه غرب مركز استان گيلان و در نوار مرزي جمهوري آذربايجان، از گونه هاي متنوع پرندگان برخوردار است.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار دهنده: بابايي
7105 /6030