افت فشار و قطعي آب شرب در برخي نقاط آستارا بعد از وقوع سيلاب

آستارا - ايرنا - مدير شركت آب و فاضلاب شهري آستارا گفت: با وقوع سيلاب، بخشي از تاسيسات تصفيه خانه بهارستان دچار خسارت جزئي شد و اين مسئله باعث افت فشار و قطعي آب در برخي از نقاط شهر شد.

علي رضا ملكي نژاد شامگاه جمعه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: با توجه به اينكه تصفيه خانه آب بهارستان بعد از وقوع سيلاب، ظهر روز گذشته وارد مدار بهره برداري شد و نيز به دنبال كاهش ذخاير مخازن در شبكه آبرساني و افزايش مصرف مردم، امروز با قطعي آب در برخي از نقاط نظير خيابان حافظ، شهيد رستميان، فلكه گاز و شهرك مهدي آستارا مواجه بوديم.
وي اضافه كرد: با تلاش نيروهاي آبفا، مشكلات موجود در تصفيه خانه آب بهارستان برطرف شد و تا آخر وقت امشب آب مشتركين شهري آستارا در نقاط ياد شده، وصل خواهد شد.
ملكي نژاد با اشاره به اينكه سيلاب اخير حدود يك ميليارد ريال خسارت به تصفيه خانه آب بهارستان آستارا وارد كرد، ادامه داد: مردم در چنين مواقع بحراني، صرفه جويي در مصرف را در دستور كار قرار دهند.
وي با اشاره به اينكه نصب مستقيم پمپ بر روي شبكه از جمله معضلات حوزه آب شهري آستاراست، تصريح كرد: نصب مستقيم پمپ بر روي شبكه آب از دلايل آلودگي آب شرب آستاراست و به شهروندان توصيه مي شود از انجام اين كار غير قانوني، خودداري كنند.
ملكي نژاد اظهار كرد: آب ابتدا بايد وارد مخزن شود و از طريق مخزن آبرساني صورت گيرد و نصب مستقيم پمپ بر روي شبكه علاوه بر افت فشار آب، باعث كاهش كيفيت آن مي شود.
وي بيان كرد: خانوارهاي آستارايي به جاي نصب مستقيم پمپ بر روي شبكه مي توانند با نصب مخزن، آب مورد نياز خود را در زمان پرفشار ذخيره كنند.
ملكي نژاد پيش بيني ذخيره آب در زمان نوسانات، صرفه جويي در هزينه برق مصرفي، جلوگيري از ايجاد خلاء در شبكه توزيع آب و كاهش هزينه آب مصرفي را از مزاياي نصب مخزن عنوان كرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است و مركز آن به عنوان يكي از 20 شهر گردشگرپذير كشور، 23 هزار مشترك آب دارد.
خبرنگار: هدايتي**انتشاردهنده: كبيري
7105/2007