راه اندازي دروازه ورودي استان گيلان در منطقه حيران آستارا

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: دروازه ورودي استان گيلان از سمت غرب در منطقه حيران اين شهرستان راه اندازي خواهد شد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومي فرمانداري آستارا به ايرنا يونس رنجكش گفت: در بازديدي كه با حضور مديران كل محيط زيست، ميراث فرهنگي و منابع طبيعي از منطقه حيران داشته‌ايم، مكان ايجاد اين دروازه جانمايي شده است.
وي افزود: دروازه ورودي استان گيلان در منطقه حيران شهرستان مرزي بندر آستارا بعد از تونل اردبيل-آستارا ايجاد خواهد شد و اين طرح در كميته گردشگري و برنامه‌ريزي شهرستان آستارا مصوب شده است.
رنجكش اضافه كرد: هم اكنون طرح اوليه آن و همچنين چگونگي اجراي آن در دست بررسي است و به زودي در فراخواني از ديدگاه صاحب‌نظران در اين زمينه استفاده خواهد شد.
فرماندار آستارا اظهار كرد: با توجه به اينكه منطقه حيران شهرستان مرزي بندر آستارا دروازه ورودي به استان گيلان از سمت استان اردبيل است، طراحي ها با نمادهايي از جاذبه هاي گردشگري، ارزش هاي انقلاب اسلامي، محصولات كشاورزي و توليدي گيلان ارائه خواهد شد.
رنجكش از طراحان و صاحب‌ نظران دعوت كرد تا طرح هاي پيشنهادي خود را در اين زمينه به فرمانداري آستارا ارسال كنند.
فرماندار آستارا تصريح كرد: راه اندازي اين دروازه ورودي نقش مهمي در معرفي استان گيلان و جاذبه هاي نهفته در آن براي گردشگران خواهد داشت و مي‌تواند در هدايت گردشگران به سمت جاذبه هاي اين استان اثربخش باشد.
وي خاطر نشان كرد: در كنار اين دروازه ورودي نمازخانه، سرويس هاي بهداشتي و مراكز خدماتي ديگر نيز پيش بيني خواهد شد.
حيران در فاصله 30 كيلومتري آستارا و در غرب اين شهرستان قرار دارد و از مهمترين جاذبه هاي گردشگري آن گردنه حيران است و در مسير راه ارتباطي آستارا به اردبيل قرار گرفته است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع است.
دريافت خبر: هدايتي**انتشاردهنده:كبيري
7105/2007