معاون رئیس جمهوری:حوزه گردشگری و صنایع دستی قابلیت ایجاد سالانه 140 هزار شغل را داراست

كاشان- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت كه اگر خواسته های حداقلی این سازمان محقق شود می توان سالانه 140 هزار شغل در بخش های گردشگری و صنایع دستی در كشور ایجاد كرد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، «علی اصغر مونسان» پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از مجموعه تاریخی باغ فین كاشان در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: با توجه به برنامه منسجمی كه سازمان میراث فرهنگی دارد، ایجاد سالانه 70 هزار شغل در حوزه گردشگری و 70 هزار شغل در بخش صنایع دستی كشور قابل تامین بوده و می توان سالهای بعد آن را افزایش داد.
وی افزایش سهم گردشگری در تولید ناخالص داخلی و بهره برداری از ظرفیت های این بخش را رویكردها و سیاست دولت دوازدهم اعلام كرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با یادآوری اینكه سهم گردشگری بر اساس مزیت های كشور محقق نشده است، ابراز امیدواری كرد كه با توجه به تاكید رئیس جمهوری، در دولت دوازدهم یك دوره تحول در بخش گردشگری كشور ایجاد شود.
معاون رئیس جمهوری یادآورشد: سالانه حدود 5 میلیون گردشگر خارجی وارد كشور می شوند كه رقم بسیار كمی بوده و سهم آن در تولید ناخالص داخلی 2.9 (دو نه دهم) درصد است.
مونسان افزود: بر اساس برنامه ای كه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است باید آمار ورود گردشگران خارجی برای سال 2025 به 20 میلیون نفر برسد.
وی به جاذبه های و قابلیت های فراوان گردشگری در كشورمان اشاره كرد و افزود: گردشگری ما مربوط به همه جهان است كه مسلمانان یكی از مشتریان جدی آن محسوب می شوند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر روز پنجشنبه به كاشان از مجموعه باغ فین و خانه تاریخی بروجردی ها دیدن كرد.
شبد**6136 * خبرنگار: یوسف صائب** تنظیم : سلطانمرادی** انتشار:حسن معظمی