پرداخت باقيمانده اقساط سهام عدالت اجباري نيست

تهران - ايرنا - رئيس سازمان خصوصي سازي درباره ارسال پيامك به مشمولان سهام عدالت گفت: مردم در صورت تمايل نسبت به تسويه باقيمانده اقساط سهام عدالت خود اقدام كنند و در اين زمينه اجباري نيست.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا از سازمان خصوصي سازي، «ميرعلي اشرف عبدالله‌پوري حسيني» با اشاره به اينكه بر اساس اعلام قبلي مشمولان سهام عدالت تا پايان 31 شهرويرماه امسال مجاز بودند با ورود به سامانه سهام عدالت اقدام به تسويه باقي‌مانده اقساط سهام عدالت خود كنند، افزود: با تصويب شوراي عالي اصل 44 قانون اساسي اين مهلت به مدت يك ماه و تا پايان مهرماه امسال تمديد شده است.
رئيس كل سازمان خصوصي سازي افزود: بر اين اساس مشمولان سهام عدالت مي‌توانند با ورود به اين سامانه و ارائه مشخصات در صورت تمايل اقدام به پرداخت نقدي باقيمانده اقساط سهام عدالت خود كنند.
وي با تاكيد بر اينكه پرداخت اقساط سهام عدالت به دلخواه مشمولان بوده و اجباري در اين زمينه نيست اظهار داشت: بسته به دهك‌هاي مختلف مشمولان سهام عدالت، رقم پرداختي متفاوت است و مشمولان بايد با مراجعه با سامانه سهام عدالت از ميزان اقساط سهام خود اطلاع پيدا كنند.
پوري حسيني در خصوص پيامك‌هاي ارسالي توسط سازمان خصوصي‌سازي مبني بر تسويه باقيمانده اقساط سهام عدالت توسط مشمولان اذعان داشت: موضوع مطرح شده در اين پيامك‌ها چيز تازه‌اي نيست و براي آن دسته از مشمولاني كه به سامانه سهام عدالت مراجعه و شماره تماس خود را ثبت كرده‌اند پيامك ارسال كرديم و اطلاع داديم تا در صورت تمايل اقدام به تسويه باقيمانده اقساط سهام عدالت خود كنند و در اين زمينه اجباري نيست.

** تشريح جزئيات پيامك ارسالي براي مشمولان سهام عدالت
به گزارش ايرنا سازمان خصوصي سازي براي همه مشمولان سهام عدالت كه شماره تلفن همراه معتبر خود را به سامانه سهام عدالت اعلام كرده اند، پيامكي ارسال كرده است كه بر اساس آن همه مشمولان سهام عدالت مي توانند تا پايان مهر ماه جاري نسبت به پرداخت مانده مبلغ سهام تخصيصي خود اقدام كنند.
اين مهلت پيش از اين تا پايان شهريور ماه تعيين شده بود كه با توجه به مصوبه شوراي عالي اصل ۴۴، مهلت تسويه مانده مبلغ سهام تخصيصي مشمولاني كه ارزش سهام آنان به طور كامل تسويه نشده، تا پايان مهر ماه جاري تمديد شد.
بنابراين مشمولان دريافت سهام عدالت مي توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت از مانده سهام تخصيصي خود مطلع شده و در صورت تمايل، قبض پرداخت از طريق اين سامانه اخذ نموده و مبلغ مد نظر خود را از طريق شعب بانك ملي ايران پرداخت كنند.
البته پرداخت اين مبلغ الزامي نيست و در صورت پرداخت مانده مبلغ تخصيصي سهام، به همين نسبت در آينده سود سهام عدالت مشمولين افزايش خواهد يافت.

* تماس تلفني يا تقاضاي پرداخت پول از مشمولان نداريم
سازمان خصوصي سازي همچنين اعلام كرده است كه به جز ارسال پيامك به مشمولان، هيچگونه تماس تلفني يا تقاضاي پرداخت پول از مشمولان نداشته است.
پيامك ارسال شده توسط سازمان خصوصي‌سازي به مشمولان سهام عدالت تنها با سرشماره 30000000 بوده و متن آن نيز به اين شرح است: « مهلت واريز نقدي جهت تسويه مانده ارزش سهام عدالت شما تا پايان مهر تمديد شد»
بنابراين در صورت ارسال هرگونه پيامك يا تماس تلفني با مشمولان سهام عدالت، لطفا به هيچ عنوان به اين تماس ها و پيامك ها توجه نشود.
اين سازمان از مردم خواسته است مراقب افراد سودجو بوده و ضمن هوشياري لازم فريب افراد در زمينه هاي مختلف جهت سوء استفاده از عنوان طرح سهام عدالت را نخورند.
براي آگاهي از آخرين اخبار اقتصادي ايران و جهان با كانال اقتصادي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
IRNAeco@
اقتصام**2025*1823 خبرنگار: ليلا جودي* انتشار: طاهره نبي اللهي

سرخط اخبار اقتصاد