تحويل يلوه مصدوم به اداره حفاظت محيط زيست آستارا

آستارا - ايرنا - رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا گفت: يك قطعه پرنده يلوه مصدوم توسط يك شهروند دوستدار طبيعت براي مداوا به اين اداره تحويل داده شد.

محمد رضا روشني روز پنجشنبه با اعلام اين خبر به خبرنگار ايرنا افزود: اين يلوه كه به علت برخورد با موانع فيزيكي آسيب ديده بود در محدوده شهر آستارا كشف شده بود و اكنون در مركز اورژانس پناهگاه حيات وحش لوندويل اين شهرستان نگهداري مي شود و بعد از بهبودي كامل به طبيعت باز گردانده خواهد شد.
وي بيان كرد: امسال بيش از 10 قطعه پرنده مصدوم، توسط دوستداران طبيعت براي تيمار به اداره حفاظت محيط زيست اين شهرستان تحويل داده شده است.
روشني با تقدير از دوستداران محيط زيست و تلاش ماموران يگان حفاظت محيط‌ زيست آستارا در پايگاه اورژانس محيط‌ زيست و شهروندان طبيعت دوست اين شهرستان، گفت: اين مركز درماني با يك نفر دامپزشك و 2 نفر هميار تجربي در حال ارائه خدمات است و انواع پرندگان نظير پليكان، قو،شكاري، حواصيل، اگرت، باكلان بزرگ، مرغابي سرسبز، خوتكا و جغد در اين مركز مورد درمان قرار مي گيرند.
وي ادامه داد: از شهروندان و دوستداران محيط زيست خواستاريم با توجه به آغاز فصل مهاجرت پرندگان، در صورت مشاهده پرنده مصدوم و زمين گير، آن را به واحدهاي محيط باني يا اداره حفاظت محيط زيست آستارا تحويل دهند.
پرنده يلوه در علف زارهاي مرطوب و مزارع غلات٬ تغذيه و جفت گيري مي كند و طول بدنش 20 سانتي متر و رنگ بال هايش قهوه اي است و دانه هاي غلات٬ حشرات٬ جوندگان و پرندگان كوچك ، غذاي اين پرنده را تشكيل مي دهند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب مركز استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان قرار دارد و از گونه هاي متنوع پرندگان و حيات وحش برخوردار است.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار دهنده: بابايي
7105 / 7124 /6030