تالش براي استقبال از 10 هزار زائر اربعين حسيني آماده مي شود

آستارا - ايرنا - معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري تالش گفت: اين شهرستان مسير عبور حدود 10 هزار زائر خارجي اربعين حسيني است و به عنوان كمك و معين شهرستان مرزي بندر آستارا بايد مقدمات استقبال و پذيرايي از آنها را فراهم كنيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، سيد جلال سيد محمدي روز پنجشنبه در جلسه ستاد اربعين حسيني تالش در فرمانداري اين شهرستان افزود: با توجه به فرهنگ و شهرت مهمان نوازي تالشي ها بايد زمينه پذيرايي و برخورد مناسب با زائران را در اين شهرستان فراهم كنيم.
وي از بخشداران تالش خواست نسبت به تشكيل ستادهاي فرعي اربعين حسيني در بخش هاي تابعه و تمهيد مقدمات لازم اقدام كنند.
وي اظهار كرد: اربعين حسيني به عنوان بزرگترين راهپيمايي جهاني، بزرگترين پيام ها را دارد و تشكيل ستاد اجرايي آن و فراهم كردن مقدمات برگزاري يك حركت بزرگ جهاني با درس هايي بزرگ همراه است.
سيد محمدي بيان كرد: اربعين حسيني به رويداد بزرگ جهاني تبديل شده و نمايشي ميليوني از ابراز عشق و ارادا مسلمانان به اسوه ايثار و آزادگي بشريت است.
او ادامه داد: خوشبختانه با وجود تبليغات منفي دشمنان اسلام، با لطف و اراده مسلمانان و عاشقان مكتب عاشورا، هر سال اين راهپيمايي عظيم با شكوه تر و پرشور تر از سال هاي قبل برگزار مي شود.
راهپيمايي اربعين حسيني هر سال با حركت ميليون ها مسلمان از كشورهاي مختلف و عزاداري آنها در چهلمين روز شهادت امام حسين (ع) در كربلاي معلي برگزار مي شود.
سال گذشته حدود 6 هزار زائر خارجي براي عزيمت به كربلا و شركت در همايش اربعين حسيني، از مرز آستارا گذر كرده بودند.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعيت در 110 كيلومتري مركز استان گيلان قرار دارد.
خبرنگار: سيد جلال سيد محمدي**انتشار دهنده: بابايي
7106 / 7124 /6030