تصفيه خانه آب آستارا وارد مدار بهره برداري شد

آستارا - ايرنا - مدير شركت آب و فاضلاب شهري آستارا گفت: بارش شديد باران و سيلاب به ايستگاه پمپاژ و تصفيه خانه بهارستان اين شهرستان خسارت جزئي وارد كرده بود كه با تلاش همكاران، مشكل برطرف و آب شهر به شبكه توزيع وارد شد.

علي رضا ملكي نژاد روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: مشكل ناشي از سيلاب در تصفيه خانه بهارستان آب شبكه توزيع را حدود 10 ساعت قطع كرده بود اما با استفاده از مخازن موجود، با قطع آب در شهر مواجه نشديم و ميزان خسارت وارده به تصفيه خانه برآورد خواهد شد.
وي افزود: به علت كاهش ذخيره مخازن در شبكه آبرساني، تا آخر وقت امروز (پنجشنبه) با افت فشار آب در برخي مناطق نظير شهرك عباس آباد و شهرك مهدي مواجه خواهيم شد و شهروندان نسبت به صرفه جويي يا ذخيره آب اقدام كنند.
وي اظهار كرد: طرح انتقال آب از رودخانه بهارستان به تصفيه خانه در سال 68 آغاز شد و در سال 72 با ظرفيت توليد 200 ليتر در ثانيه و دورنماي تامين مصرف 20 ساله شهر به بهره برداري رسيد.
ملكي نژاد يادآور شد: تصفيه خانه آب آستارا در نقطه نامناسبي ساخته شده و در معرض حوادث و خطرات مختلف است و هميشه دغدغه حفظ و نگهداري آن را داريم و تاكنون حوادث مختلفي را تجربه و مديريت كرده ايم.
ايستگاه هواشناسي آستارا ميزان بارش 24 ساعت گذشته در اين شهرستان را حدود 80ميليمتر، دماي فعلي آستارا را 13 درجه سانتيگراد و رطوبت هوا را 76درصد اعلام و وضعيت جوي اين شهرستان براي 24 ساعت آينده را ابري، همراه با كاهش ناپايداري پيش بيني كرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است و مركز آن به عنوان يكي از 20 شهر گردشگرپذير كشور، 23 هزار مشترك آب دارد.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار دهنده: بابايي
7105 / 7124 /6030