طغيان رودخانه ها درآستارا بيش از 200خانوار را در معرض سيلاب قرار داد

آستارا - ايرنا - در پي بالا آمدن و سرريز شدن آب رودخانه هاي مرداب و آستاراچاي، بيش از 200 خانوار در محلات خليل آباد، كشاورز و شهيد رستميان شهر آستارا در معرض سيلاب قرار داد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ايرنا؛ به دنبال بارش باران در چهار روز گذشته، سرريز آب رودخانه مرداب آستارا، حياط بسياري از خانه ها را پر آب كرده و ارتفاع آب در برخي نقاط خليل آباد به نيم متر رسيده و تردد اهالي در برخي كوچه ها غير ممكن شده است.
بسياري از كوچه هاي مجاور خليل آباد به علت پايين تر بودن از سطح رودخانه، در معرض خطر سيلاب قرار دارند و آبگرفتگي در شهرك عباس آباد و غلام محله آستارا شديد است و ورود آب به محوطه خانه ها مشكلاتي در تردد ايجاد كرده است.
شهردار آستارا گفت: خودروها و قايق هايي براي حمل شهروندان در منطقه خليل آباد و رستميان در نظر گرفته شده است.
جواد معيتي با اشاره به اينكه بيش از 100 نفر از نيروهاي شهرداري در آماده باش هستند، افزود: مناطق مختلفي از شهر نظير خيابان شهيد رستميان، كشاورز، خليل آباد، غلام محله و شهرك عباس آباد با آب گرفتگي شديد روبه رو هستند.
وي گفت: به خاطر تجمع شديد آب در زهكش ها و بالا آمدن سطح آب دريا بر اثر كولاك و برگشت معكوس آب هاي منتهي به دريا از جمله رودخانه مرداب و آستاراچاي به بخش هاي غربي شهر، مشكلات زيادي براي اهالي ايجاد شده است.
وي ادامه داد: اميدواريم با تلاش نيروهاي شهرداري تا اواخر وقت امروز، وضعيت در نقاط بحراني به حالت عادي باز گردد.
ايستگاه هواشناسي آستارا ميزان بارش در اين شهرستان را طي 24 ساعت گذشته حدود 80ميليمتر، دماي فعلي آستارا را 13 درجه سانتيگراد و رطوبت هوا را 76درصد اعلام و وضعيت جوي اين شهرستان براي 24 ساعت آينده را ابري همراه با كاهش ناپايداري پيش بيني كرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع شده و با يكهزار و 200 ميليمتر بارش در سال، جزو مناطق پربارش ايران است.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار دهنده: بابايي
7105 / 7124 /6030