معاون وزير راه وشهرسازي: سياست‌هاي جديد پرداخت وام‌ مسكن هفته آينده اعلام مي‌شود

تهران - ايرنا - معاون مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي گفت: سياست‌هاي جديد پرداخت وام‌ مسكن به متقاضيان هفته آينده اعلام مي‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا از پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، حامد مظاهريان با اشاره به برگزاري هفدهمين همايش سياست‌هاي توسعه مسكن با حضور وزير راه و شهرسازي، شهردار تهران و مدير عامل بانك مسكن در هفته آينده افزود: در اين همايش جزئيات سياست‌هاي جديد اعطاي وام مسكن اعلام خواهد شد.
وي تصريح كرد: تامين مالي مسكن يكي از مهمترين ميزگردهاي تخصصي همايش سياست‌هاي توسعه مسكن است كه با توجه به حضور مديران بانك مسكن در اين همايش، سياست‌هاي نوين اعطاي وام مسكن اعلام خواهد شد.
وي با اشاره به برگزاري اين همايش در روزهاي 18 و 19 مهرماه در سالن‌همايش‌هاي مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي، هدف از برگزاري آن را اصلاح سياست‌هاي حوزه مسكن دانست و گفت: برگزاري اين همايش فرصتي است تا دولت بتواند ايده‌هايش را براي بخش‌‌‌هاي مرتبط با حوزه مسكن در يك محيط علمي و دانشگاهي مطرح كند و آماده شنيدن نقدها از محافل تخصصي باشد.
مظاهريان بيان كرد: همايش سياست‌هاي توسعه مسكن كه تاكنون 16 دوره آن برگزار شده، تلاشي است تا دولت بتواند ايده‌هايش را براي بخش‌هاي مرتبط با مسكن در يك محيط علمي و دانشگاهي مطرح كند و آماده شنيدن نقدها از محافل تخصصي باشد، بر همين اساس طي چهارسال گذشته تلاش شد تا اين همايش در مكان‌هاي دانشگاهي و علمي برگزار شود.
معاون مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي با اظهار اميدواري نسبت به جمع‌بندي در خصوص نظام تامين مالي و مسكن اقشار كم‌درآمد براي خانه دار شدن ، يادآورشد: سياست زمين، شهرسازي، اقتصاد شهر و بازار مسكن در ميزگردهاي تخصصي در اين همايش دو روزه با حضور نمايندگان بخش خصوصي مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد.
وي تاكيد كرد: هدف اصلي اين همايش اصلاح و تدوين سياست‌هاي دولت در يك محيط كاملا آزاد و تخصصي است و به همين دليل پيش‌بيني شده است تا بخش خصوصي در همه ميزگردها و پانل‌ها براي بررسي بازار مسكن كشور حضور داشته باشد.
به گزارش ايرنا ، هفدهمين همايش سياست‌هاي توسعه مسكن طي روزهاي 18 و 19 مهر ماه سال جاري با حضور متخصصان، اساتيد و كارشناسان در مركز تحقيقات وزارت راه و شهرسازي برگزار مي‌شود.
براي آگاهي از آخرين اخبار اقتصادي ايران و جهان با كانال اقتصادي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**1108** 6075* خبرنگار: ايرج منصوري** انتشار: زهرا هجيني نژاد

سرخط اخبار اقتصاد