میزگرد سفیران اروپایی در دومین روز مجمع ایران و اروپا

زوریخ - ایرنا - سخنرانی هلگا اشمید دبیر كل بخش روابط خارجی اتحادیه اروپا و میزگرد سفیران پنج كشور اروپایی در ایران ، مهمترین برنامه های روز دوم چهارمین مجمع ایران و اروپا در زوریخ سوئیس است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا ، از ساعت 9 و 15 دقیقه امروز چهارشنبه به وقت محلی هلگا اشمید به نمایندگی از اتحادیه اروپا درباره تعهد این اتحادیه به برجام سخنرانی می كند.
سپس میزگردی با حضور سفیران كشورهای انگلیس، بلژیك ، دانمارك ، لهستان و هلند برگزار می شود.
اجرای این میزگرد را 'الی گرانمایه' عضو ارشد اندیشكده شورای روابط خارجی اروپا بر عهده خواهد داشت. در ادامه نیز میزگرد دیگری با حضور 'باربارا اسلاوین' عضو ارشد اندیشكده شورای آتلانتیك و 'جارت بلانك' عضو ارشد اندیشكده 'كارنگی' و اسفندیار باتمانقلیج صاحبنظر سیاسی و بنیانگذار مجمع ایران و اروپا با موضوع سیاست دولت آمریكا در قبال برجام برگزار خواهد شد.
در روز دوم از چهارمین مجمع ایران و اروپا در زوریخ همچنین محمد سعیدی مدیر عامل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران درباره تقویت و توسعه ظرفیت های لجستیك ایران سخنرانی می كند. در ادامه میزگردی با موضوع ایجاد شبكه هوشمند حمل و نقل و لجستیك برگزار خواهد شد.
در جلسه بعدازظهر چهارشنبه نیز قرار است 'امیر فرمنش' مدیر موسسه نظرسنجی 'ایران پل' درباره نتایج نظرسنجی با موضوع اعتماد تجاری و فعالیت های اقتصادی مطالبی بیان كند.
در جلسه بعدازظهر همچنین دو میزگرد با موضوع گردشگری و سرمایه گذاری خصوصی (private equity) برگزار می شود و سرانجام این كنفرانس دو روزه با سخنان اسفندیار باتمانقلیج موسس مجمع ایران و اروپا به پایان خواهد رسید.
اروپام**1078** خبرنگار: بابك جعفری**1346