كیفیت هوای مشهد برای دومین روز متوالی در وضعیت هشدار

مشهد- ایرنا- مدیر كل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: میانگین شاخص كیفیت هوای كلانشهر مشهد در روز سه شنبه برای دومین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار گرفت.

حمید صالحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس سنجش ایستگاههای مستقر در مشهد میانگین شاخص كلی كیفیت هوای امروز در این كلانشهر 106 پی.اس.آی و در وضعیت هشدار است.
وی با بیان اینكه در مدت مشابه دیروز نیز این شاخص 105 پی.اس.آی بود، اظهار كرد: مناطق سرافرازان با 125، شهید مفتح با 119، سمزقند با 118، خیام شمالی با 114، امامیه با 110، شهید كریمی با 109 و شهید آوینی با 103 پی.اس.آی آلوده ترین ایستگاههای صبح امروز در مشهد هستند.
وی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را برای كاهش آلودگی هوا توصیه كرد و گفت: بیماران قلبی و تنفسی، كودكان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امكان از منزل خارج نشوند یا از حضور در مناطق پر رفت و آمد، هسته مركزی شهر و مناطق آلوده خودداری كنند و عموم مردم نیز از فعالیتهای ورزشی در فضای باز بپرهیزند.
روزانه تا یك میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در كلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد دارند.
شاخص كلی كیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و كودكان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین و بین 200 تا 300 پی.اس.آی نیز حالت اضطرار و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
كانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دریافت فوری اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
7496 / 6053 خبرنگار: آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم