ارتش از آمادگی بالا در دفاع از مرزهای كشور برخوردار است

قصرشیرین - ایرنا- معاون هماهنگ كننده فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش از آمادگی بالایی در دفاع از تمامیت ارضی كشورمان برخوردار و امنیت كامل در مرزها برقرار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر سرتیپ محمدحسین دادرس روز دوشنبه درحاشیه برگزاری سومین مرحله رزمایش بزرگ حیدر كرار با عنوان رزمایش مشترك اقتدار در منطقه عمومی مرز رسمی پرویزخان شهرستان قصرشیرین كه با حضور امیر سرتیپ كیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از فرماندهان برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: ارتش تابع ولایت است و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با تمام توانش پشتیبانی می كند.
وی اظهار كرد: نظام مقدس كشورمان در سیاست هایش حاكمیت ارضی كشور همسایه را به رسمیت می شناسد و به همان اندازه ای كه نظام از ما بخواهد در صحنه هستیم.
معاون هماهنگ كننده فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان كرد: رزمایش یك آمادگی برای به ظهور رساندن توانمندی ها و تمرینات با هم در همه حوزه های رسته ای و نیرویی است.
سرتیپ دادرس با بیان این كه اگر رزمایش از نیروی نظامی گرفته شود آن نیرو از بین می رود، افزود: زیرا نیروی نظامی با رفاه بیگانه است و فرمانده معظم كل قوا از ما خواسته اند كه پا به ركاب باشیم و در هر زمان و كمترین مكان آماده یك رزمایش بزرگ هستیم.
وی با بیان این كه رزمایش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با برگزاری رزمایش در دیگر كشورها تفاوت دارد، ادامه داد: رزمایش های برگزار شده برگرفته و الهام بخش از صحنه واقعی رزم و هشت سال دفاع مقدس است.
معاون هماهنگ كننده فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه كرد: در یك ارزیابی و رصد عمده رزمایش های دنیا می بینیم كه فاصله آن با رزمایش های نظام مقدس ما خیلی زیاد است زیرا تیم ها، گروه های رزمایش ، لشكر و قرارگاه ها عمدتا چیزی را ظاهر می كنند كه عین واقعیت صحنه نبرد است.
سرتیپ دادرس با بیان این كه در این رزمایش آمادگی نیروی زمینی خوب ارزیابی شده است، گفت: نیروی زمینی فرماندهان خوبی داشته و بحمدالله امروز وضعیت در صحنه نیروی زمینی را ممتاز ارزیابی می كنیم.
وی گفت: نیروی نظامی اگر خودكفا و متكی به داخل و توانمندی های خود باشد امنیت آفرین است و اگر استقراضی و تكیه اش به بیرون باشد نه تنها امنیت نمی آورد بلكه امنیتش را نیز به حراج می گذارد.
وی افزود: كشورهای منطقه بیشتر تجهیزات خود را از دیگران تهیه می كنند اما ارتش جمهوری اسلامی ایران تمام تجهیزات آن بومی است كه در راستای دفاع از مرزهای كشور به كار گرفته می شود.
وی اظهارداشت: با تلاش نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران، امنیت كامل در مرزهای كشورمان برقرار است و تمام تحرك های آن سوی مرز با ابزار الكترونیكی بصری كه در اختیار داریم به طور كامل رصد می شود.
وی اضافه كرد: تمام تجهیزات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بومی است و برای مقابله با هر تهدیدی آماده به كار گیری است.
رزمایش بزرگ حیدر كرار روز یكشنبه 2 مهر ماه در منطقه عمومی پرویزخان آغاز شده است.
قصرشیرین در غرب كرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت 186 كیلومتر مرز با عراق دارد كه در امتداد این مرزها 2 مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان قرار دارد.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی