بسیاری از نیروهای جذب شده سازمان میراث فرهنگی فاقد تخصص هستند

تهران - ایرنا - مدیر مركز آموزش عالی میراث فرهنگی گفت: در حالیكه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با كمبود كارشناس مواجه است، بسیاری از نیروهای جذب شده هیچ تخصصی در این زمینه ندارند و آمار كارمندان و پرسنل این سازمان را بی دلیل افزایش یافته است.

یوسف منصورزاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: مدتهاست كه دیگر سازمان میراث فرهنگی تكنسین هم جذب نمی كند درصورتی كه به آن نیازمند است و با جذب نیروهای غیرمتخصص، بن بستی ایجاد شده كه نه می شود اینها را كنار گذاشت و نه نیروهای جدید متخصص جایگزین و جذب كرد.
وی گفت: میراث فرهنگی، حوزه گسترده ای است و هرچه زمان می گذرد از نظر حفاظت، مرمت، معرفی و جذب گردشگر تخصصی تر هم می شود بنابراین در این حوزه نیازمند تربیت متخصصان و كارشناسان زیادی هستیم كه پاسخگوی نیازهای جدید باشند.
منصورزاده افزود: برای نمونه در سال 2003، یونسكو مساله ثبت میراث ناملموس را هم مطرح كرده و در كشورهای مختلف فراخوان داده كه به این موضع توجه كنند كه یك دنیای گسترده ای است.
وی ادامه داد: یعنی از شخصیت ها، مفاخر، كتابهای نفیس، خوراك و پوشاك، موسیقی، ضرب المثل ها، خرده فرهنگ ها و آیین های متنوع یك گستره بسیار وسیعی را در بر گرفته كه نیازمند حفاظت و معرفی بیشتر عنوان شده اند كه هر كدام از این بخش ها كارشناسان متخصص خود را می خواهد.
مدیر مركز آموزش عالی میراث فرهنگی گفت: سازمان میراث فرهنگی روز به روز به دلیل بازنشستگی كارشناسان زبده قدیمی، از كارشناس تهی می شود و تنها راه این است كه بتوان نیروهای متخصص را در حوزه های مختلف تربیت كنیم.
وی اضافه كرد: باید با وزارت علوم مذاكره كنیم تا در سطح كارشناسی ارشد و دكترا هم در تخصص های مورد نیاز نیرو بگیریم و تنها دانشكده تخصصی یعنی مركز آموزش عالی میراث فرهنگی را تقویت كنیم تا جایگزین كارشناسان قدیم شوند.
منصورزاده گفت: در برهه ای از زمان، فارغ التحصیلان كاردانی ما هم حتی بعد از اتمام تحصیلات جذب كارها و پروژه های سازمان می شدند و به نیازها پاسخگو بودند اما امروز حتی فارغ التحصیلان كارشناسی ما هم پاسخگوی نیازهای روز نیستند چون تعریف میراث فرهنگی نسبت به گذشته وسیع تر و پیچیده تر شده است.
وی تاكید كرد: علاوه بر فعالیت های داخلی، فعالیت های بین المللی هم زیاد شده و مراكز متعدد جهانی در این زمینه چون ایكروم، ایكوموس، ایكوم و خود یونسكو مدام در حال طرح موضوعات جدید هستند و اینجاست كه به كارشناسان متخصص در مقاطع تحصیلی بالا و متخصص به موضوعات جدید هستیم.
منصورزاده تصریح كرد: حوزه توسعه مدیریت سازمان باید این مشكل را حل كند و دست كم آموزش های مقطعی را برای افراد جذب شده درنظر بگیرد و فقط از متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاهی میراث فرهنگی نیروی جدید جذب كند.
وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایرنا كه اگر مشكل استخدام وجود دارد آیا با «برون سپاری پروژه ها» می شود این نقیصه را رفع و جبران مافات كرد، گفت: موافقم كه اگر بتوانند فارغ التحصیلان ما را كه از نظر تخصص، مشابه متخصصان قدیم و كاملا توانمند هستند را به نحو پروژه ای جذب و به كار گیری كنند.
منصورزاده ادامه داد: در بخش میراث فرهنگی برخی كشورها مثل ایتالیا و ... كارهایشان را در قالب اتحادیه به یكسری از نیروهای جدید داده اند و مرمت بناها و كارهای گردشگری را به قول شما برون سپاری كرده اند كه این تجربه خیلی موفق بوده و جواب داده است.
وی افزود: اتحادیه، فارغ التحصیلان كارآمد را جذب می كند و با دستگاه های متولی قرارداد می بندد و در پروژه های خود از این افراد استفاده می كند. معتقدم هم برون سپاری یكی از بهترین راهها برای رفع این مشكلات است.
مدیر مركز آموزش عالی میراث فرهنگی در پاسخ پرسش خبرنگا رایرنا مبنی بر سطح آموزشی ما نسبت به كشورهایی كه صاحب این علم هستند كجاست نیز گفت: در وضعیت خوبی از این بابت قرار داریم و تنها كشوری هستیم كه در حوزه میراث فرهنگی منطقه، تولید كننده علم و دانش هستیم.
وی یادآور شد: میراث فرهنگی ما با میراث ایتالیا، فرانسه و ... متفاوت هست. ما تمدن كهن تری نسبت به آنها داریم و آنها بیشتر از آنكه جنبه باستانی قوی داشته باشند از جنبه میراث هنری قوی تر هستند اما از نظر سبك كار و آثار ما ادعا داریم كه اكنون تنها مرجع علمی میراثی برای آسیای میانه و قفقاز هستیم.
فراهنگ ** 3079 ** خبرنگار: علی اسدی * انتشار: امید غیاثوند