دفاع مقدس مملو از درس و عبرت است

اردبيل - ايرنا - فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبيل گفت: هشت سال دفاع مقدس مملو از درس و عبرت است.

سردار جليل بابازاده قانع روز چهارشنبه در مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه محقق اردبيلي افزود: هشت سال جنگ به ايران تحميل شد و ما قرباني نقشه ها و اهداف شوم دشمنان نظام و انقلاب اسلامي شديم.
وي با بيان اينكه ايران در دوران هشت سال دفاع مقدس تنها بود اظهار كرد: در اين جنگ هر دو ابرقدرت شرق و غرب پشت سر عراق ايستادند.
بابازاده قانع ادامه داد: در جنگ ايران و عراق، تمامي كشورها ايران را تحريم كرده و از فروش سلاح و تجهيزات نظامي به ايران خودداري كردند در حالي كه در اين مدت تجهيزات عراق سه بار نوسازي شد.
وي با بيان اينكه بچه هاي ما در دفاع مقدس هيچوقت به فكر تسليم و سازش نشدند، افزود: در اين جنگ با حداقل امكانات و با تكيه بر ايمان توانستيم از كشور و انقلاب اسلامي محافظت كنيم.
او با اشاره به اينكه در جنگ و ايران، مردم مظلوم واقع شدند، تصريح كرد: ما امانتدار نظام و انقلاب و مردم هستيم و تجهيزات نظامي را براي دفاع از وطن و مردم مي خواهيم.
به گزارش ايرنا ، گودرز صادقي رئيس دانشگاه محقق اردبيلي هم گفت: اين دانشگاه در سال 95 مقام دوم كشور و در سال 94 مقام اول كشور را در كاروان راهيان نور به دست آورده است.
وي با بيان اينكه دوستداران نظام و انقلاب با ايثارگري و فداكاري در هشت سال دفاع مقدس از كشور دفاع كردند، اضافه كرد: بايد هميشه و در همه حال قدردان شهدا، ايثارگران و خانواده هاي آنها باشيم.
او گفت: بايد در تمام لحظات و كارهايمان به گونه اي عمل كنيم كه شرمنده شهدا و ايثارگران نباشيم چرا كه ما مديون آنها هستيم.
رئيس دانشگاه محقق اردبيلي افزود: هفته دفاع مقدس يادآور روزهاي سختي است كه در آن سربازان كشور كارنامه درخشاني در دفاع از خود به جاي گذاشتند.
دكتر عباس فني اصل فرمانده پايگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبيلي هم گفت: پايگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبيلي چند بار در سطح استان و كشور به عنوان پايگاه مقاومت نمونه انتخاب شده است.
وي با اشاره به اينكه امسال 108 برنامه با موضوعات مختلف توسط پايگاه مقاومت دانشگاه انجام شد، افزود: اعضاي پايگاه مقاومت دانشگاه محقق اردبيلي به صورت فعال در كارگروه هاي مختلف بسيج حضور دارند.
خبرنگار: گيتي طالبي ** انتشار دهنده: سيفعلي موسي زاده
6018/6016