انتقاد ونزوئلا از سیاستهای مداخله جویانه آمریكا و اسپانیا

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه ونزوئلا 'موضع گیری های مداخله جویانه' آمریكا و اسپانیا را در امور كشورش محكوم كرد.

به گزارش شبكه تله سور، 'خورخه آرئاسا' آرئاسا سه شنبه (دیروز) بشدت از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، به دلیل 'مواضع مداخله جویانه اش در امور داخلی ونزوئلا' و همچنین 'حمایت وی از خشونت و افراط گرایی' در این كشور انتقاد كرد.
وی همچنین از رویكرد خصمانه اسپانیا در قبال ونزوئلا انتقاد كرد و گفت كه واشنگتن و مادرید در امور داخلی ونزوئلا مداخله می كنند.
ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا دیروز در كنفرانس خبری با حضور دونالد ترامپ در كاخ سفید گفت: جامعه جهانی باید در مورد مسئله ونزوئلا با قدرت عمل كند و آنچه در ونزوئلا رخ می دهد، غیر قابل قبول است.
این در حالیست كه وزیر خارجه ونزوئلا ضمن رد انتقادهای نخست وزیر اسپانیا و رئیس جمهوری آمریكا از سیاستهای دولت نیكلاس مادورو رئیس جمهوری كشورش، اظهارات ماریانو راخوی را شرم آور توصیف كرد.
رویترز نیز گزار ش داد، رئیس جمهوری آمریكا دیروز از اتحادیه اروپا خواست تا به تحریم ها اعمال شده علیه دولت ونزوئلا بپیوندد. دونالد ترامپ همچنین مخالفت خود را با برگزاری همه پرسی كاتالونیا در اسپانیا اعلام كرد.
ترامپ در دیدار با راخوی در كاخ سفید از اتحادیه اروپا خواست به فرآیند اعمال تحریم ها علیه دولت نیكلاس مادورو بپیوندد.
آمریكا پیشتر تحریم هایی را علیه دولت مادورو اعمال كرده بود.
رئیس جمهوری آمریكا در دیدار با نخست وزیر اسپانیا عنوان كرد: امیدواریم كه دوستان ما در اتحادیه اروپا بزودی از آمریكا، كانادا و بیشتركشورهای آمریكای لاتین در اعمال تحریم ها علیه حكومت مادورو تبعیت كنند. لازم است هر كسی در این روند مشاركت كند.
به گزارش ایرنا، دولت ونزوئلا در ماههای اخیر با بدترین چالش های سیاسی و اقتصادی تاریخ این كشور روبرو بوده و همچنان با چالش جدی بحران كمبود مواد غذایی و دارو دست و پنجه نرم می كند.
اروپام**9234** 1479
مترجم: اطهر اینانلو **ناشر:حسن سالك رضائی