عامل ترغيب دختر افسرده به خودكشي در شبكه‌هاي مجازي دستگير شد

اهواز - ايرنا - رئيس پليس فتا خوزستان با اشاره به مرگ مشكوك دختر افسرده گفت: عامل ترغيب اين خودكشي كه در فضاي مجازي فعاليت داشت شناسايي و دستگير شد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه پليس سرهنگ شاهين حسنوند روز سه شنبه با بيان اينكه دختري كه با فوت پدرش دچار افسردگي شده و اقدام به خودكشي كرده بود، اظهار كرد: اين دختر افسرده روزي بر سر مزار پدرش ‌رفته و همان جا بر سر مزار پدر، با پسري كه در شبكه اجتماعي با وي ارتباط داشت تماس برقرار كرده و شرح حال خود را با وي در ميان مي‌گذارد.
وي افزود: پسر به او پيشنهاد مي‌كند با قرص برنج خودكشي كند و دختر هم با تهيه قرص برنج بر سر مزار پدر اقدام به خودكشي كرده و جان خود را از دست مي‌دهد.
سرهنگ حسنوند گفت: با شناسايي و دستگيري متهم و تحقيقات اوليه سئوالاتي مطرح شد كه در جواب، فرد دستگير شده اظهار كرد قصدش شوخي بوده و انگيزه جدي در اين موضوع نداشته است.
رييس پليس فتا در توصيه به كاربران تاكيد كرد: به هيچ عنوان در اين فضا كاربران را ترغيب به اعمال خطرناك و مجرمانه نكنيد، چرا كه علاوه بر تهديدات جدي براي كاربر مورد نظر، در صورت هرگونه اتفاقي آنها مسئول بوده و بايد حداقل نزد وجدان خود شرمسار باشند.
وي با بيان اينكه ترغيب افراد به خودكشي يا اعمال مجرمانه در فضاي مجازي جرم بوده و با اين افراد برخورد قانوني صورت مي‌گيرد، گفت: خانواده ها بايد نسبت به فعاليت سايبري فرزندان خود حساس باشند و آنها را در اين فضا همراهي كنند.
حادثه خودكشي اين دختر جوان 27 شهريور امسال در يكي از شهرستان هاي خوزستان رخ داد.
7164 / 6037
خبرنگار: عاطفه جوادي ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي