رئیس فرهنگستان علوم مالزی به عضویت افتخاری فرهنگستان علوم پزشكی ایران درآمد

كوالالامپور – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم مالزی (یو.اس.ام) به دلیل خدمات ارزنده اش در زمینه آموزش عالی و بخصوص در زمینه های پزشكی و سلامت به عضویت افتخاری فرهنگستان علوم پزشكی ایران در آمد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از رایزنی علمی ایران در شرق آسیا، دكتر علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشكی ایران با صدور حكمی پروفسور 'اسما اسماعیل' رییس دانشگاه علوم مالزی و رییس فرهنگستان علوم این كشور را به عضویت افتخاری فرهنگستان علوم پزشكی ایران پذیرفت.
پیشنهاد عضویت این فعال حوزه آموزش عالی مالزی كه در حال حاضر نیز ریاست دانشگاه علوم مالزی را در اختیار دارد، به پیشنهاد عباس قنبری باغستان، رایزن علمی ایران در شرق آسیا و به دلیل خدمات 'اسما اسماعیل' در زمینه آموزش عالی و به خصوص در زمینه های پزشكی و سلامت صورت گرفت.
'اسما اسماعیل' در اریبهشت ماه سال جاری با هدف دیدار از دانشگاههای ایران به تهران سفر كرده بود.
مجمع عمومی فرهنگستان علوم پزشكی ایران در هشتاد و یكمین نشست عمومی خود در ماه سپتامبر سال جاری با عضویت افتخاری 'اسما اسماعیل' در این فرهنگستان موافقت كرده است.
رییس فرهنگستان علوم پزشكی ایران در حكم خود ضمن تبریك عضویت پروفسور 'اسما اسماعیل' در فرهنگستان علوم ایران، خواستار همكاری نزدیكتر این فرهنگستان با فرهنگستان علوم مالزی به خصوص در زمینه های مربوط به سلامت، بهداشت و پزشكی شده است.
'اسما اسماعیل' كه پست دبیر كلی آموزش عالی مالزی را نیز در كارنامه فعالیت های خود دارد، پیش از این بر نقش دانشجویان ایرانی در پیشرفت علمی این كشور تاكید كرده و افزوده بود كه دانشجویان ایرانی به حق بیشترین نقش را در تولید علم و انتشار مقالات علمی پژوهشی (آی.اس.آی) داشته اند و ما در این زمینه بسیار خشنود هستیم.
آساق ** 241** 1599 **1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی

سرخط اخبار جهان