طرح پليس مدرسه براي روان سازي ترافيك اجرا مي شود

اصفهان - ايرنا - طرح پليس مدرسه به منظور كاهش و روان سازي ترافيك از اول مهر همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد به همت پليس راهور استان اصفهان اجرا مي شود.

به گزارش ايرنا، فرمانده پليس راهور استان اصفهان روز پنجشنبه اعلام كرد: در راستا اجراي اين طرح تمهيدات ويژه اي پيش بيني شده است و تمام نيروهاي پليس راهور استان اصفهان در 10 روز اول مهر بصورت آماده باش در مي آيند.
سرهنگ ' رضا رضايي ' فعال كردن گشت هاي اين پليس، استقرار نيروها بر سر تقاطع ها، افزايش گروه هاي ضربت موتوري به منظور رسيدگي سريع به تصادفات و روان سازي ترافيك و مديريت هوشمند ترافيك توسط سيستم مكانيزه براي برخورد با خودروهاي متخلف را از جمله محورهاي اجراي اين طرح بيان كرد.
رئيس پليس راهور استان اصفهان با اشاره به برگزاري جلسه با شركت هاي سرويس مدارس گفت: در اين جلسه آخرين دستور العمل هاي پليس راهور به مسئولان اين شركت ها ابلاغ و بر خودداري از ثبت نام و سوار كردن دانش آموزان بيش از ظرفيت خودروها تاكيد شده است.
وي، همچنين از اجراي طرح پليس مدرسه براي كاهش ترافيك زمان بازگشايي مدارس و عبور ايمن دانش آموزان از عرض خيابان هنگام تعطيلي مدارس خبر داد و گفت: براي اين منظور با هماهنگي آموزش و پرورش استان اصفهان براي هر مدرسه چهار پليس مدرسه اختصاص داده شده است.
اين مسئول انتظامي از والدين دانش آموزان خواست به منظور پياده و سوار كردن دانش آموزان از توقف هاي دوبله در كنار مدارس خودداري كنند و حتي المقدور خودروي خود را در جايي مناسب پارك كرده و فرزندانشان را تا در مدرسه هدايت كنند تا از ايجاد ترافيك و راهبندان جلوگيري شود.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان اصفهان نيز پيش از اين از تامين امنيت دانش آموزان در آستانه آغاز سال تحصيلي جديد با همكاري پليس در كنار آموزش و پرورش استان خبر داد.
سرهنگ جهانگير كريمي افزود: در اين راستا تامين امنيت دانش آموزان و جلوگيري از بروز ترافيك يكي از اولويت هاي پليس براي فصل بازگشايي مدارس است.
وي اظهار كرد: به اين منظور تيم هاي مشترك اين فرماندهي با آموزش و پرورش براي نظارت برسرويس هاي مدارس راه اندازي شده است.
وي افزود: بر اين اساس طرح هاي انتظامي و ترافيكي ويژه اي در 10 روز ابتدايي مهرماه به اجرا گذاشته مي شود و پيش بيني هاي لازم براي استقرار نيروها درنزديكي مدارس به ويژه مدارس حاشيه خيابان ها انجام شده است.
وي خاطرنشان كرد: خطرات ساختمان هاي نيمه ساز در كنار مدارس، انتخاب وگزينش راننده هاي سرويس و تخلفات شركت هاي اداره كننده سرويس هاي مدارس از جمله مسائل مورد توجه در زمان بازگشايي مدارس است.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان اصفهان در خصوص تخلف شركت هاي اداره كننده سرويس مدارس گفت: بارها به اين شركت ها تذكر داده شده كه از ثبت نام دانش آموزان بيشتر از ظرفيت خودرو خودداري كنند اما باز هر سال شاهد تخلف اين شركت ها هستيم كه باعث بروز خطرات و آسيب هايي براي دانش آموزان مي شوند.
سرهنگ كريمي گفت: با توافق صورت گرفته در اين جلسه مقرر شد تا تيم هاي مشتركي از پليس و آموزش و پرورش بر سرويس هاي مدارس نظارت و تخلفات آنها توسط پليس راهور ثبت و با متخلفان برخورد قانوني صورت گيرد.
اين مقام انتظامي به استفاده از توان مديران مدارس در انتظام بخشي افراد و خودروها در هنگام خروج از مدارس اشاره كرد و گفت: در اين زمينه مديران مدارس ملزم شدند كه افرادي را براي اين منظور به كار بگيرند تا دانش آموزان هنگام تعطيلي مدارس با انضباط و احتياط بيشتر خارج شوند.
860 هزار دانش آموز در 6 هزار واحد آموزشي در استان اصفهان سال تحصيلي جديد را از اول مهر آغاز مي كنند.
گ/6994 / 2093 ** خبرنگار: آرزو فلاح ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر