انتفاضه فلسطين تا زمان آزادي قدس شريف با تأكيد بر حفظ وحدت ادامه دارد

تهران- ايرنا- دبيرخانه دائمي كنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين به مناسبت دومين سالگرد انتفاضه قدس با صدور بيانيه اي تاكيد كرد: انتفاضه فلسطين و مقاومت عليه رژيم صهيونيستي تا آزادي قدس شريف ادامه خواهد داشت.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، در بيانيه دبيرخانه دائمي بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين آمده است: «در تاريخ اول اكتبر 2015 ميلادي جوانان مبارز فلسطيني با هدف تحقق آزادي قدس شريف و احياي حقوق مشروع خود از صهيونيست‌هاي اشغالگر دست به عمليات شهادت طلبانه زدند.
اين بيانيه همچنين مي افزايد: «جوانان و مردم مبارز فلسطين با اين عمليات صراحتاً اعلام كردند كه شهرك‌نشينان و نظاميان رژيم اشغالگر صهيونيستي بايد از اجراي طرح‌هاي شيطاني خود كه درباره مسجدالاقصي در نظر گرفته‌اند دست بكشند، زيرا مسجدالاقصي و قدس شريف تقسيم بردار نبوده و نه كسي مي‌تواند به آن تعرض نمايد و صهيونيست‌هاي اشغالگر بدانند كه جايي در اين مسجد نخواهند داشت.»
در اين بيانيه تصريح شده است: «پس از سال‌ها مبارزه و مجاهدت ملت شريف فلسطين، انتفاضه قدس كه ملت فلسطين در كرانه باختري، قدس، نوار غزه و فلسطين اشغالي در سال 1948 طي دلاوري‌هاي زيادي به نمايش گذاشت، شعله‌ور گرديد.
بيانيه دبيرخانه دائمي بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين همچنين يادآور مي شود: «در اين انتفاضه بيش از 240 زن و مرد فلسطيني به شهادت و ده‌ها صهيونيست نيز به هلاكت رسيدند و يا زخمي شدند، رژيم اشغالگر صهيونيسم بين‌الملل بدانند كه زنان و مردان فلسطين نمونه‌هاي بارزي از ثبات، دلاوري و شجاعت و شهامت هستند.
در اين بيانيه تصريح شده است: دبيرخانه دائمي كنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه فلسطين در دومين سالگرد انتفاضه قدس ضمن حمايت از مبارزات به‌حق ملت فلسطين براي آزادي قدس شريف تجديدعهد كرده و موارد ذيل را مورد تأكيد قرار مي دهد:
1ـ مقاومت مهم‌ترين راه براي نجات فلسطين و قدس شريف است. انتفاضه قدس همچنان شعله‌ور خواهد بود و تا آزادي قدس شريف و مسجدالاقصي اين مبارزه ادامه خواهد داشت.
2- براي همه شهداي سرزمين فلسطين و زنان و مرداني كه در اين راه ارزشمند به شهادت نائل‌ آمده‌اند از خداوند متعال علو درجات را مسئلت نموده و تأكيد داريم كه آنان مايه فخر و مباهات ملت فلسطين بوده و به روح پرفتوح آنان درود فراوان مي‌فرستيم.
3- آزادي بيت‌المقدس و رهايي ملت مظلوم و مبارز فلسطين از سلطه اشغالگران صهيونيست، آرمان بلند و جاويد انقلاب اسلامي و راهبرد سرنوشت‌ساز حضرت امام راحل عظيم‌الشأن(ره) و مقام معظم رهبري (مدظله) براي جهان اسلامي دانسته و تمامي ظرفيت‌هاي خود را در حمايت از فلسطين و مقاومت اسلامي به كارخواهيم گرفت.
4- آزادي قدس شريف و تلاش و مبارزه عليه رژيم صهيونيستي را همچنان اولويت اول جهان اسلام دانسته و هر اقدامي را كه امت اسلامي را از موضوع فلسطين و آزادي قدس شريف- منحرف سازد محكوم مي نمائيم.
5- دبيرخانه ضمن حمايت از انتفاضه و مقاومت همواره بر ضرورت وحدت، همگرايي و يكپارچگي گروه‌هاي فلسطيني تأكيد مي‌نمايد و هرگونه تلاشي را كه باهدف نابودي هويت ملي و تاريخي فلسطين صورت گيرد به‌شدت محكوم مي‌نمايد.
6- دبيرخانه هرگونه تلاشي را از سوي برخي افراد و يا كشورهاي منطقه باهدف امنيت سازي رژيم اشغالگر از طريق حمايت از تروريسم تكفيري، دامن زدن به درگيري‌هاي ساختگي قومي- مذهبي و عادي‌سازي روابط با رژيم اشغالگر قدس صورت مي‌گيرد را محكوم مي‌كند.
اين بيانيه مي افزايد: «يقين داريم انتفاضه فلسطين و مقاومت عليه رژيم صهيونيستي روزبه‌روز باقدرت بيشتر به راه خود ادامه مي‌دهد و مبارزات ملت شريف فلسطين و همه آزاديخواهان جهان تا آزادي قدس شريف ادامه خواهد داشت.»
سيام**3061*1449*تنظيم: ميترا بلندقامتي*انتشار: امير كاردان راد