هفت آيين نامه مرتبط با قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران تصويب شد

تهران - ايرنا - معاون حقوقي و امور مجلس بنياد شهيد و امور ايثارگران فرايند اجرايي قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و قانون برنامه ششم توسعه را تشريح كرد و گفت: از 13 آيين نامه قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران هفت آيين نامه به تصويب هيات دولت رسيده است.

به گزارش ايرنا از اعلام روز چهارشنبه بنيادشهيد، سعيد عندليبي در همايش مديران كل استاني و معاونان بنياد شهيد و امور ايثارگران در مجتمع جانباز شهيد رسول زاده با تشريح روند تصويب و موانع اجرايي برنامه ششم توسعه افزود:
وي با بيان اينكه قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران اكنون در حال اجراست، اظهار داشت: اين قانون اكنون با 76 ماده اجرايي شده است.
به گزارش ايرنا، قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران از دي ماه سال 91 به صورت آزمايشي به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيد و سال 96 در دي ماه زمان آزمايشي آن به پايان رسيد و بنياد شهيد تلاش هاي زيادي براي دائمي شدن آن انجام داد كه در نهايت مجلس در سال گذشته اين موضوع را به تصويب رساند و شوراي نگهبان نيز آن را تاييد كرد.
وي در ادامه اظهار داشت: فراهم كردن بستر اجرايي برنامه ششم توسعه با توجه به دستور حجت الاسلام والمسلمين شهيدي با جديت توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران پيگيري مي‌ شود.
عندليبي ادامه داد: در اجراي قانون برنامه ششم در حوزه ايثارگران آيين نامه اعطاي نشان ملي ايثار به والدين سه شهيد يا دو شهيد و يك جانباز 50 درصد و بالاتر و يا يك شهيد و دو جانباز 50 درصد و بالاتر كه بايد به عنوان چهره‌هاي ماندگار معرفي شوند تهيه و به دولت ارسال شده كه در حال حاضر براي تامين منابع مالي اجراي اين آيين نامه در حال پيگيري از دولت هستيم.
براساس آماربنيادشهيد، آمار جانبازان زير 25 درصد 331 هزار و 555 تن، جانبازان 25 درصد و بالاتر 233 هزار و 267 تن، جانبازان 50 تا 69 درصد 25 هزار و 481 و جانبازان بالاي 70 درصد حدود 9 هزار و 688 است؛ ضمن اينكه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شديد در كشور بسر مي برند.
اجتمام** 7268** 1418
خبرنگار: مهناز بيرانوند ** ناشر: مريم برزآبادي
آگاهي از آخرين اخبار اجتماعي و حوادث ايران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعي ايرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej