۲۹ شهریور ۱۳۹۶،‏ ۸:۰۲
کد خبر: 82670645
۰ نفر
غنچه ها و شكوفه ها آغاز سال تحصیلی را جشن گرفتند

تهران- ایرنا- غنچه ها (نوآموزان پیش دبستانی) و شكوفه ها (دانش آموزان كلاس اول ابتدایی) امروز، 29 شهریورماه با حضور در مدارس سراسر كشور، اولین روز ورود به مدرسه را جشن گرفتند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، امروز حدود یك میلیون و 500 هزار دانش آموز كلاس اولی و 900 هزار نوآموز پیش دبستانی با پوشیدن لباس های فرم و در حالی كه دست در دست والدین خود داشتند، برای اولین بار به بوستان علم و دانایی آمدند تا زودتر از دیگر دانش آموزان با فضای مدرسه و معلم خود آشنا شوند.
كودكان با گل و شیرینی و گذشتن از زیر قرآن كریم راهی كلاس های درس شدند، شور و شوق بچه ها از داشتن لوازم التحریر و كوله پشتی، اولین تجربه آنها در یك مكان رسمی است و این شور و شوق، هیجان را در والدین و مسئولان مدرسه نیز برانگیخته است.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در رابطه با برگزاری جشن امسال شكوفه ها و غنچه ها در سراسر كشور به خبرنگار ایرنا گفت: این جشن با توجه به تفویض اختیار به استانها بنابر موقعیت هر استان در یكی از روزهای 28 و 29 شهریورماه و در تمامی مناطق آموزشی برگزار شده است.
رضوان حكیم زاده با بیان اینكه روند ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی و نوآموزان پیش دبستانی هنوز به پایان نرسیده است، تصریح كرد: تا پایان مهرماه همچنان منتظر ثبت نام دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم و دو زبانه هستیم و این امكان فراهم است تا خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان مراجعه كنند.
حكیم زاده یادآور شد: بر اساس آخرین آمار، در مجموع حدود 12 میلیون و 625 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ثبت نام كرده اند كه از این تعداد، هفت میلیون و 629 هزار و 106 نفر دانش آموز دوره ابتدایی هستند.
فراهنگ**1883**1055
خبرنگار: مریم جلوداران**انتشار: زینب كارگر