۲۸ شهریور ۱۳۹۶،‏ ۱۷:۱۸
کد خبر: 82670256
۰ نفر
تردد اتباع عراقی بدون روادید در منطقه آزاد اروند آزاد شد

آبادان - ایرنا - قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: اتباع عراقی از امروز/سه شنبه/ بدون روادید می توانند در این منطقه تردد كنند.

'منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هكتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد كه در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و كارون واقع است.
این منطقه در همجواری با كشورهای عراق و كویت می باشد كه با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.'
عبدالله كعبی در گفت و گو با ایرنا افزود: شهروندان كشور عراق بخصوص شهروندان شهرهای مجاور از جمله استان بصره می توانند از امروز بدون روادید وارد منطقه آزاد اروند شوند.
وی اظهار كرد: با توجه به مذاكره با طرف عراقی شهروندان عراقی بعد از اربعین حسینی می توانند با خودروی شخصی به منطقه آزاد اروند وارد و 24 ساعت در منطقه باشند.
كعبی گفت: با توجه به زیرساخت های تجاری، درمانی و گردشگری در منطقه آزاد اروند ورود شهروندان كشور عراق می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری و اشتغال در شهرستان های آبادان و خرمشهر داشته باشد.
وی همچنین به راه اندازی دفتر پلیس مهاجرت منطقه آزاد اروند اشاره كرد و بیان داشت: با راه اندازی این دفتر نیروهای گذرنامه و پلیس مهاجرت در آن مستقر و خدمات به گردشگران و بازرگان در كمترین زمان ممكن در منطقه ارائه می گردد.
3015/6002/1772
خبرنگار: عدنان جواهری ** انتشاردهنده: مجید ملازاده