۲۸ شهریور ۱۳۹۶،‏ ۱۳:۰۲
کد خبر: 82669886
۰ نفر
ايجاد 21 هزار شغل در زندان هاي كشور

كرمانشاه- ايرنا- مديركل دفتر برنامه ريزي اشتغال و حرفه آموزي زندان هاي كشور از اشتغال 21 هزار نفر از زندانيان در داخل زندان و نيز حرفه آموزي به 70 هزار نفر از زندانيان در سال 95 خبر داد.

سيد عبدالله مرتضوي روز سه شنبه در جريان بازديد و افتتاح چند كارگاه توليدي در زندان هاي كرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ساليانه حدود 600 هزار نفر ورودي زندان هاي كشور است كه ماندگاري بيش از 50 درصد اين افراد كمتر از يك ماه است.
به گفته وي، در مجموع زندان هاي كشور حدود 220 هزار زنداني رسوبي دارد.
وي همچنين به برنامه دالان اصلاح و تربيت به منظور كاهش نرخ بازگشت زندانيان اشاره كرد و گفت: بخش بزرگي از زندانيان رسوبي در زندان ها وارد چرخه حرفه آموزي و اشتغال شده اند و مطالعات نشان داده اند زندانياني كه وارد اين دالان شده اند نرخ بازگشتشان به زندان زير سه درصد است.
مرتضوي گفت كه براي مطالعه اين موضوع 50 نفر از زندانياني كه مراحل حرفه آموزي و اشتغال را در زندان طي كرده بودند به صورت بي نام و خوشه اي انتخاب كرديم و مشخص شد كه در يك چرخه سه ساله فقط چهار نفر از اين افراد به زندان بازگشت داشته اند.
مرتضوي در خصوص دالان اصلاح و تربيت نيز گفت: طبق اين برنامه در ابتداي ورود افراد به زندان مداخلات بهداشتي و درماني صورت مي گيرد سپس افراد وارد مرحله مداخلات فرهنگي مي شوند و در ادامه متناسب با سليقه آنها برنامه هاي حرفه آموزي را مي گذرانند.
وي افزود: زندانيان پس از حرفه آموزي وارد مرحله اشتغال در زندان مي شوند و در انتها نيز پس از آزادي وارد مراكز مراقبت بعد از خروج مي شوند كه آمار اين بخش ساليانه حدود سه هزار نفراست.
وي در پايان با اشاره به بازديد سال گذشته كارشناسان دفتر برنامه ريزي اشتغال سازمان زندانها از زندان كرمانشاه و مقايسه آن با وضع موجود، از تحول به وجود آمده ابراز رضايت كرد و به طور ويژه از منصور بيگلري مديركل زندان هاي استان كرمانشاه تشكر كرد.
به گفته روابط عمومي اداره كل زندان ها و اقدامات تاميني و تربيتي استان كرمانشاه، امروز 14 كارگاه توليدي در كانون اصلاح و تربيت، چشمه سفيد و ماهيدشت افتتاح شد.
7457/8066 خبرنگار:جواد الماسي ** انتشار دهنده:علي مولوي

سرخط اخبار استان‌ها