۲۸ شهریور ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۵۰
کد خبر: 82669860
۰ نفر
گردهمایی شیرخوارگان حسینی در ایران و 41 كشور جهان

تهران- ایرنا- دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) از برگزاری گردهمایی شیرخوارگان حسینی در چهار هزار و 500 نقطه ایران و همزمان در 41 كشور جهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، داود منافی پور روز سه شنبه در نشست خبری عظیم ترین اجتماع بانوان و شیرخوارگان حسینی كه به مناسبت روز جهانی بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر (ع) برگزار می شود، گفت: همزمان با اولین جمعه ماه محرم، 31 شهریورماه امسال شاهد برگزاری همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی خواهیم بود.
وی افزود: امسال لباس دوخته شده شیرخوارگان در دو رنگ سبز و سفید در حال آماده شدن است كه آمار آن برای توزیع در داخل كشور، حدود یك میلیون دست لباس خواهد بود و نزدیك به 100 هزار دست لباس ویژه این مناسبت نیز به 51 كشور میزبان گردهمایی شیرخوارگان حسینی ارسال خواهد شد.
دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) وی كه نشست خبری خود را در كارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی برگزار می كرد، ادامه داد: در اینجا برای شیرخوارگان حاضر در مراسم 41 كشور جهان، لباس دوخته می‌شود.
منافی پور اظهار داشت: نزدیك به ۳۰ هزار نفر از بانوان به صورت داوطلب در حال دوخت لباس هستند و این همایش در ۴ هزار جلسه برگزار می‌شود.
وی همچنین به ترجمه نذرنامه آماده شده توسط مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) به هشت زبان دنیا برای مادران شیرخوارگان حسینی اشاره كرد و گفت: این نذرنامه به زبان‌های عربی، اردو، انگلیسی، روسی، آذری، استانبولی، سواحیلی نیجریه و سواحیلی تانزانیا اشاره كرد و گفت: پس از آماده شدن لباس های ویژه مراسم به همراه نذرنامه در كشورهای مختلف توزیع می‌شود.
منافی‌پور در ادامه تأثیر انقلاب اسلامی بر مردم جهان را بسیار خوب ارزیابی كرد و گفت: در هند و روسیه تعداد زیادی شیعه داریم و با توجه به مجموعه بزرگ شیعیان در هندوستان، امیدواریم با احیای این همایش ها و گردهمایی ها در آنجا پیام كربلا را هر چه بهتر منتقل كنیم.
دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) همچنین به ایجاد مدیریتی در مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با عنوان «مدیریت تحقیقات استراتژیك مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع)» و تأسیس آن اشاره كرد و گفت: نخبگان شیعه و اهل سنت و مسیحیان، نقطه اصلی مراسم ما خواهند بود.
به گفته منافی پور قدرت مظلومیت حضرت علی‌اصغر (ع) به تازگی در جهان در حال نمایان شدن است، اما هنوز طلوع نكرده و فجر آن در راه است.
وی همچنین به دعوت از رئیس شورای خلیفه‌گری مسیحیان در تهران اشاره كرد و افزود: بر این باوریم كه اگر پرچم مظلومیت حضرت علی‌اصغر(ع) در جهان معرفی شود، خیلی فجایع، آسیب‌ها و جنایت‌ها بدون شك كاهش خواهد یافت.
منافی‌پور به برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در یكی از كلیساهای تهران هم اشاره كرد ولی نامی از محل آن نبرد.
دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) تصریح كرد: با شجاعت و رشادت می‌خواهیم به حوزه ادیان ورود پیدا كنیم چرا كه معتقدیم در خصوص حضرت علی اصغر (ع) در دنیا حرف برای گفتن فراوان داریم.

** نخستین سوگواره بین‌المللی حضرت علی‌اصغر (ع) برگزار می شود
منافی پور از برگزاری نخستین سوگواره بین‌المللی حضرت علی‌اصغر (ع) با مشاركت جامعة المصطفی‌ العالمیه در قالب شعر، عكس، دل نوشته، كلیپ‌ و دیگر قالبهای هنری خبر داد و گفت: چنین برنامه ای تاكنون اجرا نشده است و امسال برای اولین بار حدود 230 تشكل غیرایرانی در 115 ملیت در این سوگواره شركت كنند.
دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) به پیشنهاد ساخت و راه اندازی بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) ویژه شیرخوارگان اشاره كرد و از خیرین سلامت دعوت كرد در ساخت و راه اندازی این بیمارستان مساعدت و همراهی كنند.
منافی پور خاطرنشان كرد: گردهمایی شیرخوارگان حسینی روز جمعه، 31 شهریورماه همزمان با اول محرم با حضور بیش از 130 هزار شیرخوار حسینی و مادران آنها و با سخنرانی آیت‌الله كاظم صدیقی، مداحی علی انسانی، علی آیینه‌چی و مرتضی طاهری با دعوت از 40 خانواده شهدای مدافع حرم از ساعت 9 صبح در مصلای بزرگ امام خمینی (ه) در تهران و همچنین مراسمی در مهدیه تهران و مرقد امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
وی پیش بینی كرد بزرگترین اجتماع شیرخوارگان حسینی، امسال در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) برگزار شود بنابراین با برنامه ریزی انجام گرفته توسط آستان قدس رضوی، تمامی صحن های حرم مطهر برای برگزاری این مراسم مهیا خواهد شد.
فراهنگ: 1355**1055
خبرنگار: علی اكبرقزوینیان**انتشار: زینب كارگر