شاه بحرین سفر شهروندان این كشور را به سرزمین اشغالی آزاد اعلام كرد

تهران - ایرنا - نشریه صهیونیستی جزوزالم پست روز دوشنبه گزارش داد كه حمد بن عیسی الخلیفه، شاه بحرین با انتقاد از تحریم رژیم صهیونیستی از سوی اعراب، سفر اتباع كشور خود را به سرزمین های اشغالی مجاز اعلام كرد.

براساس این گزارش، وی كه هفته گذشته در یك جشن چند ملیتی یهودیان مركز 'سیمون ویزنتال' در لس آنجلس شركت كرده بود، گفت: ' از تحریم های اعمال شده از سوی اعراب علیه اسرائیل خسته ام، از این رو شهروندان بحرینی از این پس می توانند به اسرائیل سفر كنند.'
این گزارش بدون اشاره دقیق به زمان این اظهارات جانبدارانه شاه بحرین از رژیم صهیونیستی، نوشت: شیخ حمد شبیه همین اظهارات را یك بار دیگر در دیدار اوایل سال 2017 با خاخام های یهودی 'ماروین هیر' و 'آبراهام كوپر' از مسئولان مركز ویزنتال در منامه بر زبان رانده بود.
این گزارش با اشاره به خبر اوایل امسال روزنامه صهیونیستی 'معاریو' افزود: ' شاه بحرین در دیدار با این دو خاخام حتی در باره راه اندازی یك 'موزه بردباری دینی' در منامه پایتخت بحرین مذاكره كرده بود.'
براساس این گزارش، 'كاسنیا سبتلوفا' از نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی (كِنِسِت) نیز دیروز با تایید این خبر و خوش یُمن توصیف كردن آن !، ابراز امیدواری كرده بود كه دولت بحرین آن را تكذیب نكند.
پایگاه خبری 'میدل ایست مانیتور' آمریكا نیز امروز در گزارشی ضمن تایید خبر جروزالم پست، نوشت كه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بعد از افشاگری این رسانه در یك توییت به زبان عربی به طور رسمی اعلام كرد كه شاه بحرین ضمن تقبیح تحریم های اعراب علیه تل آویو،، تایید كرد كه شهروندان این كشور از این پس می توانند بدون هیچ منعی به سرزمین اشغالی سفر كنند.
به گزارش این رسانه آمریكایی، امروز بعد از باز نشر این توییت در نشریه 'عربی الجدید'، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، آن را از بیم آنكه مبادا این پیام خشم شهروندان بحرینی را در پی داشته باشد، حذف كرد.
براساس این گزارش، اگرچه هیچ شهروند بحرینی تاكنون حق سفر به سرزمین های اشغالی را نداشته است، اما افراد با گذرنامه های رژیم صهیونیستی به راحتی می توانستند و می توانند به این كشور كوچك در حاشیه خلیج فارس سفر كنند.
این گزارش حاكی است كه نشریه فلسطینی 'قدس' نیز امروز ضمن تكرار خبر معاریو نوشت كه شاه بحرین این قبیل اظهارات جانبدارانه از رژیم اشغالگر قدس را درست یك هفته بعد از ستایش بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از مناسبات برخی كشورهای عربی با تل آویو بیان كرده است.
نتانیاهو هفته قبل، طی نطقی مناسبات اخیر تل آویو با كشورهای غربی را در تاریخ روابط این رژیم با اعراب بی سابقه توصیف كرده و افزود بود: 'حتی بعد از امضای قرارداد صلح میان اعراب و اسرائیل، همكاری ها تل آویو با اعراب عملا به شیوه ها و در سطوح مختلف به نحوی پیش می رود كه شاید به زودی بتوان آنها را علنی كرد.'
خاورم 1378**1144
تهیه كننده علی نصیری** انتشار دهنده: علیرضا جباری