«ماهی گرفتن» داعش از آب گل آلود «نسل كشی دولت میانمار»

كوالالامپور – ایرنا – دستیار بخش مبارزه با تروریسم پلیس مالزی بیان كرد كه شماری از مالزیایی ها با حمایت گروه تروریستی داعش با ادعای دفاع از مسلمانان روهینگیا در استان راخین در آنچه 'جنگ مقدس' نامیده می شود با دولت میانمار می جنگند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از تارنمای 'مالزی دایجست'، 'ایوب خان مایدین' دستیار بخش مبارزه با تروریسم پلیس مالزی گفت كه در واقع، داعش با بهره گیری از مساله روهینگیا به عنوان یك سكو برای جذب اعضای جدید با هدف انجام اقدامات تروریستی استفاده می كند.
به گفته وی، گروه تروریستی داعش همچنین با انتشار آنلاین برخی از تصاویر سركوب شدن روهینگیایی ها مردم را برای همراه شدن با این گروه تروریستی اغوا می كند.
این مقام مقابله با تروریسم مالزی در نشستی تحت عنوان 'تهدید داعش برای آگاهی جوانان' گفت: در عین حال، ما اطلاعات امنیتی در اختیار داریم كه احتمال نقش داشتن اندونزیایی ها در فعالیت های تروریستی در كشورشان را نشان می دهد.
'ایوب خان' تصریح كرد كه نزدیكی میانمار به مالزی یك فرصت برای داعش است تا نفوذ خود در راخین را افزایش دهد.
به گفته وی، مالزی در مقایسه با سوریه به میانمار و جنوب فیلیپین نزدیك تر است. اكنون استان راخین به تازه ترین مقصد برای انجام فعالیت های تروریستی تبدیل شده است.
بنابر اظهارات این مقام مقابله با تروریسم مالزی، در حال حاضر و پس از 'محمد واندی محمد جدی' كه در ماه آوریل در سوریه به هلاكت رسید، همچنان چهار مالزیایی در سوریه به طور فعال در تلاش برای جذب اعضای جدید از این كشور هستند.
آساق**241**1599**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی