«هشدار به آمریكا»؛ بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه های لبنان

بیروت-ایرنا-رسانه های لبنانی در بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی بیش از هر چیز هشدار ایشان به آمریكا درباره اقدام اشتباه در توافق هسته ای را برجسته كردند.

به گزارش ایرنا، آیت الله خامنه ای فرمانده معظم كل قوا روز یكشنبه در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی سخنرانی كردند.
رسانه های لبنانی همانند بیشتر رسانه های خارج از ایران، آن بخش از سخنان ایشان در هشدار به آمریكا درخصوص توافق هسته ای را بیش از هر بخش دیگر این سخنرانی برجسته كردند.
این جمله طلایی آیت الله خامنه ای كه «هر حركت غلط در برجام با عكس‌العمل جمهوری‌اسلامی مواجه خواهد شد» به كرات در رسانه های لبنانی بازتاب پیدا كرد.
بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه های وابسته به جبهه مقاومت پررنگ تر بود و برخی رسانه ها نیز از بازتاب آن خودداری كردند.
شبكه تلویزیونی «المیادین» هشدار رهبر معظم انقلاب به آمریكا را برجسته كرد و ضمن پخش بخش هایی از سخنان ایشان گزارش داد: آیت الله خامنه ای هشدار داد كه هر اقدام اشتباه آمریكا با واكنش ایران روبرو خواهد شد.
شبكه تلویزیونی «ان.بی.ان» نیز در این ارتباط گزارش داد: در شرایطی كه دولت آمریكا در بسیاری از سطوح با چالش روبرو شده، ایران از زبان رهبر نسبت به گام های اشتباه آمریكا درباره توافق هسته ای هشدار داد.
«امام خامنه ای: هر اقدام اشتباه آمریكا در توافق هسته ای پاسخ جمهوری اسلامی ایران را در پی خواهد داشت» این تیتر خبری بود كه تارنمای شبكه تلویزیونی «المنار» برای خبر سخنان آیت الله خامنه ای انتخاب كرد.
المنار گزارش داد كه آیت الله خامنه ای در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی تهران تنها را رویارویی با نفوذ و طمع های قدرت های سلطه گر بویژه آمریكا را احساس توانایی ملت ها و دولت های منطه و استفاده آن دانست.
تارنمای روزنامه «النهار» نیز نوشت: خامنه ای به آمریكا نسبت به هر گام اشتباه هشدار داد.
در همین حال تارنمای «العهد» سخنان ایشان درباره طرح های آمریكا و رژیم صهیونیستی در منطقه را برجسته كرد و از قول آیت الله خامنه ای نوشت: بار دیگر بینی كارگزاران نظام سلطه به خاك مالیده خواهد شد.
رهبر معظم انقلاب در تبیین علت ناامنی كنونی در منطقه، به دخالت‌های شرارت‌آمیز و شیطنت‌آمیز آمریكا و صهیونیسم برای نفوذ در منطقه و تأمین منافع نامشروع خود و تضعیف ملت‌ها اشاره كردند و افزودند: آنها یك روز، داعش را به‌وجود می‌آورند و هنگامی كه با همت مقاومت و جوانان مؤمن، داعش به نفس‌های آخر خود رسیده است، به دنبال راههای خباثت‌آمیز دیگر می‌روند اما به توفیق الهی و به همت جوانان ایران و جوانان مقاومت، بار دیگر بینی كارگزاران نظام سلطه به خاك مالیده خواهد شد.
خاورم**2054
انتشاردهنده: محمد خواجوئی