كشف 4 میلیارد ریال كالای قاچاق در ارومیه

ارومیه- ایرنا- فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: مرزبانان هنگ مرزی در یك عملیات شبانه مرزی و با استفاده از تجهیزات الكترونیكی و اپتیكی در مناطق سخت گذر و كوهستانی موفق شدند چهارپایان حامل چهار میلیارد ریال كالای قاچاق را متوقف كنند.

سردار سرتیب دوم پاسدار عزت اله رشیدیان روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تاریكی شب و كوهستانی بودن منطقه راكبان چهارپایان كالاهای قاچاق را جا گذاشتند و متواری شدند.
به گفته وی مرزبانان ضمن مهار سه راس دواب، مقدار 255 هزار و 655 عدد انواع قرص های غیرمجاز قاچاق، 235 عدد شربت دارویی، 187 عدد قطره دارویی، 828 عدد پماد، 584 عدد اسپری و 420 عدد آمپول را كشف و ضبط كردند.
وی ضمن تاكید بر عزم جدی ماموران مرزبانی در برخورد با قاچاق كالا، از مرزنشینان خواست تا به منظور صیانت و پاكسازی روستاهای مرزی از وجود افراد مجرم، هر گونه اطلاعات و اخبار مربوط به قاچاق كالا را با سامانه 110 یا پاسگاه محل مرزبانی در میان بگذارند.
به گزارش ایرنا طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی حدود 967 كیلومتر است؛ این استان از طرف شمال 149 كیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب 566 كیلومتر مرز خاكی با كشور تركیه و از طرف غرب 252 كیلومتر مرز خاكی با كشور عراق دارد.
6009/3072
** خبرنگار: یوسف رحیمی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی