۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۵۳
کد خبر: 82667847
T T
۰ نفر

كمك 69 میلیارد تومان مردم درجشن عاطفه ها

۲۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۵۳
کد خبر: 82667847
كمك 69 میلیارد تومان مردم درجشن عاطفه ها

تهران- ایرنا - معاون حمایت و سلامت خانواده كمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مشاركت مردم در جشن عاطفه های سال گذشته 53 میلیارد تومان بود كه امسال این رقم با رشد حدود 30 درصدی به 69 میلیارد تومات افزایش داشته است.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، فاطمه رهبر با اشاره به اینكه هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس سنت حسنه 'جشن عاطفه‌ها' با شعار 'مهر در انتظار همدلی' برگزار می‌شود، اظهاركرد: مشاركت مردم در جشن عاطفه های سال گذشته 53 میلیارد تومان بود كه امسال این رقم حدود 30 درصد افزایش داشته است.
وی با بیان این كه هم اكنون 312هزاردانش آموز درمقاطع تحصیلی مختلف تحت حمایت كمیته امداد هستند، افزود: 228هزار نفر از این دانش آموزان در مقطع ابتدایی ،63 هزار نفر در مقطع دبیرستان و 15 هزار نفر نیز در مقطع پیش دانشگاهی از خدمات این نهاد به طور مستمر بهره‌مند می‌شوند.
معاون حمایت و سلامت خانواده كمیته امداد با اشاره به كمك های این نهاد پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به دانش آموزان نیازمند گفت: كمیته امداد پیش از بازگشایی مدارس برای هر دانش‌آموز نیازمند در مناطق محروم بسته تحصیلی 70هزار تومانی تهیه كرد كه این كمك ها علاوه برحمایت های است كه با مشاركت خیران و مردم نیكوكار در جشن عاطفه‌ها و كمك حامیان ایتام و فرزندان محسنین به هر دانش‌آموز نیازمند اهدا می شود.
وی با اعلام اینكه سال گذشته متوسط سرانه پرداخت كمك‌های تحصیلی این نهاد به هر دانش آموز تحت حمایت 65 هزار تومان بود،افزود: امسال این رقم به ازای هر دانش‌آموز تحت حمایت به 102 هزار تومان افزایش یافته است.
وی درباره خدمات و حمایت‌های تحصیلی به دانش‌آموزان تحت حمایت كمیته امداد بیان داشت: با توجه به وضعیت هر دانش‌آموز نیازمند و نظر مددكارخانواده، دانش آموز از یك یا چند مورد از خدمات تامین هزینه نوشت افزار و كتب درسی، تامین پوشاك دانش‌آموزی، تقویت بنیه تحصیلی (شركت در كلاسهای تقویتی)، معرفی به سایر خوابگاه‌ها، كمك هزینه راهیابی به دانشگاه، تامین تجهیزات آموزشی رشته های فنی‌وحرفه‌ای ، هزینه رفت و آمد به مدرسه، هزینه ثبت نام در مدارس و ارائه خدمات مشاوره شغلی و تحصیلی بهره مند خواهند شد.
وی گفت: امسال با مشاركت 50 درصدی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و موسسه خیریه حضرت رقیه، 100 هزاربسته نوشت افزار به ارزش هفت میلیارد و 500 میلیون تومان توسط خیریه حضرت رقیه (س) تهیه و بین دانش آموزان نیازمند با اولویت مناطق محروم با ضریب محرومیت8 و 9 در سراسر كشور توزیع شد.
رهبر با اشاره به اینكه سرانه نقدی تحصیلی كمیته امداد ازمحل كمك‌های خیران و مردم نیكوكار در جشن عاطفه‌ها و كمك حامیان ایتام محصل تامین می‌شود افزود: هر یك از ایتام تحت حمایت كمیته امداد حداقل پنج حامی دارند كه با كمك های نقدی و غیر نقدی آنها سال تحصیلی خود را آغاز می‌كنند.
وی با اشاره به شیوه‌های آسان پرداخت كمك به جشن عاطفه‌ها توضیح داد: مردم می توانند با مراجعه به سایت emdad.irو یا از طریق شماره گیری كد #1*8877* كمك های نقدی خود را به دانش آموزانی نیازمند اختصاص دهند.
مرحله نخست جشن عاطفه ها 23 و 24 شهریور ماه درپایگاه‌های عمومی و مصلی‌های نماز جمعه برگزارشد. مرحله دوم این جشن نیز 19 مهر ماه در مدارس سراسر كشور با هدف تقویت روحیه ایثار و انفاق در بین دانش‌آموزان اجرا خواهد شد.
اجتمام**3377* 1724
خبرنگار: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهی
۰ نفر