فراخوان مقاله كنفرانس جهاني پارك هاي علمي 2018 اعلام شد

اصفهان- ايرنا- فراخوان ارسال مقاله به دبيرخانه سي و پنجمين كنفرانس جهاني پارك‌هاي علم و فناوري و مناطق نوآوري سال 2018 اعلام شد.

به گزارش ايرنا، سي و پنجمين كنفرانس جهاني 'پارك‌هاي علم و فناوري و مناطق نوآوري' از دوم تا پنجم سپتامبر 2018 برابر با يازدهم تا چهاردهم شهريور 1397 براي نخستين بار به ميزباني جمهوري اسلامي ايران و توسط شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان در كلانشهر اصفهان برگزار خواهد شد.
شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان سال گذشته در نشست اعضاي كنفرانس جهاني انجمن بين المللي موسسات و پارك هاي علم و فناوري (ASP) در مسكو به عنوان ميزبان سال 2018 اين نشست انتخاب شد.
هدف از برگزاري اين كنفرانس، آشنايي مديران پارك ها و موسسه هاي فناوري دنيا با جديدترين محصول ها و دستاوردهاي يكديگر و فناوري هاي نوين جهان و تعامل مديران شركت هاي فناور و دانش بنيان با يكديگر است.
موضوع اصلي كنفرانس جهاني پارك هاي علمي و فناوري سال 2018 'به سوي شهرها و جوامع پايدار، پرورش و ترويج اكوسيستم‌هاي نوآوري است.
اين كنفرانس جهاني، مقاله هاي به زبان انگليسي و در چهار محور اصلي و هفت محور فرعي مي‌پذيرد.
محورهاي اصلي كنفرانس شامل 'شهرها، پارك‌هاي علم و فناوري و مناطق نوآوري: چالش‌ها و استراتژي‌ها'، 'ابزارها و عملكردهاي جديد براي شهرها و مناطق نوآوري، چالش‌هاي جوامع و شهرها' و 'نقش پارك‌هاي علم و فناوري براي غلبه بر چالش‌ها از طريق نوآوري اجتماعي' و 'كارآفريني براي رشد و پايداري در پارك‌هاي علم و فناوري و مناطق نوآوري' است.
عناوين محورهاي فرعي نيز 'نوآوري باز و چالش‌هاي پيش روي شهرها'، 'بازسازي ساختارهاي قديمي براي شكل‌گيري اقتصاد دانش‌ بنيان'، 'فناوري ارتباطات و اطلاعات در خدمت توسعه پايدار'، 'تاثير پارك‌هاي علم و فناوري و مناطق نوآوري در شكل‌گيري شهرهاي مولد و بهره‌ور'، 'هم‌پيمانان جهاني در روند بين‌المللي ‌سازي'، 'جذب نخبگان در شهرها، پارك‌هاي علم و فناوري و مناطق نوآوري' و'عملكرد و فعاليت شركت‌هاي مستقر در پارك‌هاي علمي در رويارويي با چالش‌ها و نقاط قوت حاصل از تمركز بر روي اهداف سازمان ملل' است.
علاقه مندان مي‌توانند خلاصه مقاله هاي خود را تا 25 اكتبر 2017 برابر با سوم آبان 96 به دبيرخانه كميته راهبري كنفرانس ارسال كنند.
خلاصه مقاله ها بايد بصورت آنلاين از طريق لينك https://www.iasp.ws/My-Submissions ارسال شود.
اعلام نتايج پذيرش خلاصه مقاله ها در 24 آذر 1396 و اعلام نتايج پذيرش مقاله هاي كامل در 15 خرداد 1397 خواهد بود.
آدرس وب سايت كنفرانس جهاني پارك هاي علمي نيز www.iasp2018isfahan.com است.
حدود 40 پارك علم و فناوري و 176 مركز رشد فناوري در ايران وجود دارد كه در اين مراكز بيش از چهار هزار و 400 واحد فناورانه فعاليت مي كنند.
حدود 15 پارك علم و فناوري از ايران عضو انجمن جهاني پارك هاي علم و فناوري هستند و عضويت ديگر پارك هاي كشور نيز در دست انجام است.
در زمان حاضر حدود 500 شركت دانش بنيان در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان فعال است.
اين شهرك كه با هدف حمايت و هدايت شركت هاي دانش بنيان ايجاد شده، داراي يك مركز رشد مقدماتي، 12 مركز رشد فناوري و 2 پارك علم و فناوري است كه پارك شيخ بهايي به بهره برداري كامل رسيده و پارك ابوريحان در حال احداث و تكميل است.
ت/3011 / 6022 خبرنگار: آسيه معيني - انتشار دهنده : عمادي

سرخط اخبار استان‌ها