۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
کد خبر 82666017
۰ نفر
پايان سفر نتانياهو به آمريكاي لاتين

تهران-ايرنا- سفر چند روزه نخست وزير رژيم صهيونيستي به منطقه آمريكاي لاتين روز گذشته پايان يافت و وي براي شركت در مجمع عمومي سازمان ملل وارد نيويورك شد.

به گزارش شبكه تله سور، بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي در آخرين مرحله از سفرش به منطقه آمريكاي لاتين روز گذشته به مكزيك رفت و با ' انريكه پنا نيتو' رئيس جمهوري اين كشور ديدار و گفت و گو كرد.
رئيس جمهوري مكزيك در كنفرانس خبري مشترك با نتانياهو خاطر نشان كرد دو طرف بر به روز كردن توافق نامه تجارت آزاد دوجانبه توافق كردند.
تله سور در ادامه عنوان كرد: با توجه به اينكه تمركز نتانياهو در سفر به مكزيك گسترش روابط تجاري و سرمايه گذاري بود، وي با چندين تجار برجسته مكزيكي نيز ديدار كرد.
حدود150 شركت اسرائيلي پيشتر در مكزيك فعاليت داشته اند و طرح هايي براي گسترش اين شركت ها در مكزيك در دستور كار قرار دارد.
اين در حالي اولين سفر يك نخست وزير رژيم صهيونيستي به امريكاي لاتين بود كه نتانياهو پيش از مكزيك، به آرژانتين و كلمبيا نيز سفر كرده بود.
اين سفر نتانياهو با اعتراض هايي در آرژانتين و مكزيك نيز همراه بود. فعالان حقوق بشر و حاميان فلسطين در اين دو كشور مخالفت خود را با سفر نخست وزير رژيم صهيونيستي به منطقه آمريكاي لاتين اعلام كردند.
تله سور در ادامه گزارش خود تصريح كرد: مكزيك در حالي آخرين توقف نتانياهو در سفرش به آمريكاي لاتين بود كه وي در آرژانتين تلاش كرد حمايت هايي را از اقداماتش عليه ايران جلب كند. وي در آرژانتين اتهاماتي را عليه ايران مطرح كرد. وي در ديدار با ' خوان مانوئل سانتوس' رئيس جمهوري كلمبيا نيز بار ديگر عليه سياست هاي ايران موضع گيري كرد.
نتانياهو در حالي سفرش به آمريكاي لاتين را به پايان رساند كه با موجي از اعتراض ها در آرژانتين و مكزيك روبرو شد. معترضان در اين دو كشور آمريكاي لاتين، نخست وزير رژيم صهيونيستي را عامل ارتكاب جنايت عليه فلسطيني ها از جمله ارتكاب عليه بشريت در اراضي اشغالي فلسطين مي دانند. معترضان در آرژانتين طي تظاهراتي، نتانياهو را جنايتكار جنگي مي دانند و وي را با هيتلر مقايسه كردند.
اين سفر نتانياهو به امريكاي لاتين در حالي پايان يافت كه تل آويو به دنبال تقويت روابط اش با شركاي خود در اين منطقه بوده است.
اروپام**9234** مترجم: اطهر اينانلو **انتشار: زهرا هژبري