۲۴ شهریور ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۰۶
کد خبر: 82665473
۰ نفر
حواشی یك كنسرت مشترك

تهران- ایرنا- موزیسین قدیمی و سرشناس پاپ شب گذشته دچار برخی مشكلات جسمی شد تا كنسرت ناصر چشم‌آذر و اركستر بزرگ «ایستگاه» با مشكلات و حواشی مختلف در تالار وحدت روی صحنه رود.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی كنسرت ناصر چشم آذر، این كنسرت با همراهی اركستر بزرگ ایستگاه، شب گذشته در تالار وحدت روی صحنه رفت و در اواسط این اجرا و پس از نواختن ساز آكاردئون از سوی ناصر چشم آذر، این موزیسین سرشناس برای دقایقی دچار ضعف عمومی و مشكل جسمی شد و پس از انتقال به پشت صحنه، اعضای اركستر دو قطعه را بدون حضور وی روی صحنه اجرا كردند.
در ادامه سرپرست اركستر ایستگاه روی صحنه آمد و 10با دقیقه آنتراكت و استراحت برای عادی شدن اوضاع و بازگشت شرایط به حالت عادی ،گفت: استاد چشم‌آذر دچار برخی مشكلات شده‌اند و متاسفانه باید كنسرت را بدون وی ادامه دهیم.
در ادامه و با مساعد شدن شرایط جسمی ناصر چشم‌آذر این هنرمند در بخش دوم برنامه بار دیگر روی صحنه حاضر شد كه بازگشت وی با تشویق حضار رو به رو شد و چشم‌آذر به محض قرار گرفتن پشت پیانو رو به حاضران گفت: من را باید ببخشید. من قرص‌هایم را باید می خوردم و نخورده بودم و الان با محبت های شما دوباره روی صحنه بازگشتم.
چشم آذر افزود: حالا كه قرص هایم را خوردم و زبانم باز شده لازم می دانم از دوستانم در شركت آوای دوران تشكر كنم كه برای این كنسرت خیلی زحمت كشیدند. از همه بچه های اركستر ایستگاه هم ممنونم كه تنهایشان گذاشتم. اگر زبانم دوباره گرفت به قول كیارستمی «زندگی و دیگر هیچ...»
صحبت‌های چشم‌آذر به شدت مورد توجه حاضران در سالن قرار گرفت و باعث شد آنها به صورت ایستاده چشم آذر را تشویق كنند.
در بخش دوم برنامه و درحالی كه در قسمت نخست قطعاتی چون: باران عشق، شور عشق، قصه های مجید، ریمكسی از موسیقی فیلم (هامون، خواب و بیدار، اجاره نشین ها) و دو پرنده اجرا شده بود، ناصر چشم‌آذر از «اشكان خطیبی» دعوت كرد كه به عنوان خواننده مهمان روی صحنه بیاید و این بازیگر خواننده به محض حضور روی صحنه با كسب اجازه از ناصر چشم آذر گفت: من با تك تك ملودی‌ها و آثار استاد چشم‌آذر خاطره دارم و این نت ها با همه سلول های من منگنه شده اند. وقتی در بخش قبلی حال ایشان بد شد تمام بدن من رعشه گرفت. پنج ثانیه چشم هایمان را ببندیم و دعا كنیم سایه ایشان برای همیشه روی سر موسیقی ایران باشد.
قطعات زائر، مسافر، خیابون و خدای آسمون ها آثاری بودند كه اشكان خطیبی با تسلط آنها را اجرا كرد و در انتهای برنامه نیز دو قطعه سوغاتی و خدای آسمون ها برای بار دوم اجرا شد تا كنسرت ناصر چشم آذر و اركستر بزرگ ایستگاه با حضور اشكان خطیبی به عنوان خواننده مهمان به اتمام برسد.
اشكان خطیبی در انتهای این برنامه نیز گفت: حضور در روی صحنه و اجرا با این اركستر بی نظیر و درجه یك و خواندن این كارهای فاخر و پرخاطره برای من مثل یك خواب كوتاه بود و بهترین شب زندگی ام را ساخت.
این كنسرت در ابتدای اجرا، به پاس یك عمر تلاش در حوزه صدابرداری، از سوی ناصر چشم آذر، اعضای اركستر ایستگاه و تیم تهیه كننده های برنامه به ناصر فرهودی كه چهل روز از فوت وی می گذرد، تقدیم شد.
كنسرت شب گذشته ناصر چشم آذر با همراهی اركستر بزرگ ایستگاه به همت موسسه «آوای دوران» و تهیه كنندگی رسول ترابی روی صحنه رفت.
مهدی نوروزی سرپرست اركستر ایستگاه بود و گلناز گلزاری (ترانه سرای سرشناس و مطرح پاپ) نیز مدیر اجرایی این اركستر است و رهبری اركستر را نیز امید رجبی بر عهده داشت.
بر اساس این گزارش، رسول ترابی (تهیه كننده كنسرت) دقایقی پس از پایان این كنسرت از انتقال استاد ناصر چشم‌آذر به بیمارستان برای چكاب كلی خبر داد كه پس از ساعاتی كه وی مورد معاینه پزشك خود قرار گرفت، حوالی صبح امروز ناصر چشم آذر از بیمارستان مرخص شد و رسول ترابی از مساعد بودن احوال كلی استاد خبر داد.
فراهنگ**1883** 1701
دریافت: مریم جلوداران**انتشار: حمید قدیمی